Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kierowcy już nie jeżdżą po chodniku i przejściach dla pieszych

Po interwencji Radia Kielce kierowcy nie parkują już bezpośrednio przed budynkiem Najwyższej Izby Kontroli przy alei Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach. Jak informowaliśmy dojeżdżali tam łamiąc kilka punktów kodeksu drogowego i całkowicie zapominając o zdrowym rozsądku - jeżdżąc po chodniku, przejściach dla pieszych i ścieżce rowerowej.

Autor: Robert Felczak , Monika Miller

28.05.2020 14:58
Źródło: Maciej Tofil

image 28.05.2020. Kielce. Przejścia dla pieszych przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego i ul. Radiowej Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Pod koniec stycznia tego roku pisaliśmy, że na chodnikach obok skrzyżowania alei Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz ulicy Radiowej kierowcy stwarzają zagrożenie dla życia pieszych i popełniają szereg wykroczeń. Chcąc zaparkować bezpośrednio przed budynkiem Najwyższej Izby Kontroli wjeżdżali przez przejścia dla pieszych, chodnik i ścieżkę rowerową. Łamali w ten sposób kilka punktów kodeksu drogowego. Potwierdził to w rozmowie z Radiem Kielce komisarz Artur Putowski, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, któremu pokazaliśmy film prezentujący zachowania kierowców. Funkcjonariusz dodał, że za stworzenie takiego zagrożenia grozi mandat karny w wysokości 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Po naszej publikacji sprawą zainteresował się Miejski Zarząd Dróg. Rzecznik tej instytucji Jarosław Skrzydło poinformował wówczas, że kilka lat temu od ulicy Lotniczej zostały ustawione słupki, które uniemożliwiają wjazd przed budynek, w którym mieści się między innymi NIK i bank. Rzecznik MZD, któremu również pokazaliśmy film prezentujący niebezpieczne zachowania kierowców, przyznał w rozmowie z Radiem Kielce, że przepisy ruchu drogowego są łamane. Zadeklarował jednocześnie, że MZD sporządzony zostanie projekt organizacji ruchu, który uniemożliwi wjazd przed budynek przez przejścia dla pieszych i ścieżkę rowerową.

Tak też się stało. Dzisiaj na przejściach dla pieszych przy skrzyżowaniu alei Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz ulicy Radiowej zamontowane zostały słupki, które blokują wjazd samochodem na chodnik.

Galeria zdjęć

28.05.2020. Kielce. Przejścia dla pieszych przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego i ul. Radiowej(Zdjęcia: [7])

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja MZD al. Tysiąclecia Państwa Polskiego ul. Radiowa RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Po chodniku i pasach do celu. Szokujące zachowanie kierowców [FILM]

Po chodniku i pasach do celu. Szokujące zachowanie kierowców [FILM]