Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kieleckie MSPO z patronatem prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent RP Andrzej Duda ponownie objął patronatem Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który we wrześniu odbędzie się w Kielcach. Dziś do Targów Kielce wpłynęło pismo z Kancelarii Prezydenta.

Autor: Monika Miller

07.08.2020 14:13

image MSPO. Prezydent Andrzej Duda zwiedza ekspozycje. Od lewej: Andrzej Duda - prezydent RP, Michał Cieślak - poseł PiS i Andrzej Mochoń - prezes Targów Kielce Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Napisano w nim, że „Prezydent wyraża przekonanie, że ta cenna inicjatywa ukazująca potencjał i najnowsze osiągnięcia polskiego i zagranicznego przemysłu zbrojeniowego, stanie się również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania licznych kontaktów z krajowymi i zagranicznymi partnerami, co przyczyni się do sprawnej modernizacji polskiej armii i rozwoju gospodarki narodowej".

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce podkreśla, że to bardzo dobra informacja i zaznacza, że Andrzej Duda już trzykrotnie brał udział w MSPO.

- Za każdym razem widziałem, że prezydent się u nas dobrze czuje. Ponadto kwestie związane z obronnością są jedną z podstawowych spraw leżących w kompetencjach zwierzchnika Sił Zbrojnych. W związku z tym miałem nadzieje, chociaż głośno jej nie wyrażałem, że patronat będzie kontynuowany - przyznaje.

Andrzej Duda wczoraj złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpoczął drugą, pięcioletnią kadencję. Decyzja o przyznaniu patronatu MSPO jest więc jedną z pierwszych oficjalnych decyzji głowy państwa po uroczystym zaprzysiężeniu.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w Targach Kielce od 8 do 10 września 2020 roku. Partnerem Strategicznym wystawy jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Targi Kielce Andrzej Mochoń MSPO Andrzej Duda RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

MSPO. Umowa z PGZ podpisana

MSPO. Umowa z PGZ podpisana

PGZ będzie na MSPO

PGZ będzie na MSPO

Parlamentarzyści PiS: MSPO to motor rozwojowy regionu

Parlamentarzyści PiS: MSPO to motor rozwojowy regionu

Krzysztof Lipiec: premier rozwiał wszystkie niedopowiedzenia o tegorocznym MSPO

Krzysztof Lipiec: premier rozwiał wszystkie niedopowiedzenia o tegorocznym MSPO