Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kieleckie fontanny nie zostaną uruchomione

Miejskie fontanny w Kielcach nie zostaną uruchomione. Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, jest to spowodowane zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego, aby z uwagi na epidemię koronawirusa fontanny i wodotryski w miastach nie wznawiały swojej pracy.

Autor: Michał Kita

06.06.2020 13:21

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Inspektor w swoim stanowisku wskazuje, że fontanny są atrakcją, która przyciąga ludzi, co stoi w sprzeczności z możliwością zachowania bezpiecznego dystansu 2 metrów pomiędzy poszczególnymi osobami. Ponadto inspekcja podkreśla, że aerozol wodno-powietrzny powstający w wyniku działania fontann może przyczyniać się do przenoszenia cząstek wirusa.

Jarosław Skrzydło, zaznacza, że w związku z tym uruchomienie fontann i wodotrysków będących w zarządzie MZD na Rynku i przy ulicy Warszawskiej nie jest możliwe.

Zgodnie z wytycznymi sanepidu do odwołania nie będą działać także pozostałe fontanny miejskie, a także te będące w zasobach Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy skrzyżowaniu ulic Źródłowej i Bohaterów Warszawy oraz w okolicach skrzyżowania Sandomierskiej i Źródłowej.

Anna Tłuszcz prezes KSM, ma nadzieję że w wakacje fontanny na terenie spółdzielni zostaną uruchomione.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

fontanna RK Kielce Jarosław Skrzydło
other news

Podobne wiadomości

Kieleckie fontanny nie będą działać do odwołania

Kieleckie fontanny nie będą działać do odwołania