Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kieleccy radni zaatakowani przez wirus. To nie grypa

Koronawirsus wśród kieleckich radnych. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u przewodniczącego i wiceprzewodniczącej rady miasta. Zarówno Kamil Suchański jak i Joanna Winiarska z klubu Bezpartyjni i Niezależni poinformowali o tym fakcie na portalu społecznościowym.

Autor: Michał Kita

22.10.2020 09:47

image Na zdjęciu: Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W swoim wpisie Kamil Suchański zaapelował do wszystkich, którzy mieli z nim w ostatnich dniach bezpośredni kontakt o stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

„Koronawirus dopadł i mnie... Przed chwilą otrzymałem informację o wynikach mojego testu w kierunku SARS-CoV-2. Niestety - wynik jest pozytywny... W tej sytuacji apeluję do wszystkich, którzy mieli ze mną bezpośredni kontakt w ostatnich dniach, o postepowanie zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Przepraszam - nie wiedziałem o tym. Do wczoraj w nocy nie miałem żadnych objawów wskazujących na możliwość zakażenia... Uważajcie na siebie i na innych. Maseczka, dezynfekcja, dystans" – napisał Kamil Suchański.

O pozytywnym wyniku testu poinformowała także wiceprzewodnicząca rady miasta Joanna Winiarska. Radna w swoim wpisie na portalu społecznościowym podkreśla, że na COVID-19 zachorowali także jej najbliżsi.

„Jesteśmy bardzo osłabieni do tego stopnia, że przejście z salonu do sypialni jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Do tego męża niemiłosiernie boli głowa i mięśnie całego ciała. Mnie męczy uporczywy kaszel i „kłuje" w klatce piersiowej. Córki mają podobne objawy do naszych, a do tego jeszcze dochodzi gorączka, ból gardła, utrata smaku, powonienia i to jeszcze nie wszystko... Uważajcie na siebie, ten wirus to nie jest zwykła grypa" – relacjonuje Joanna Winiarska.

Ponadto zakażenie koronawirusem potwierdzono u radnej Katarzyny Czech-Kruczek z Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy we wtorek 27 października o godzinie 13.00 ma odbyć się nadzwyczajna sesja rady miasta, zwołana na wniosek prezydenta Bogdana Wenty. Posiedzenie odbędzie się w trybie zdalnym.

Radni będą debatować między innymi o miejskim programie leczenia bezpłodności metodą in vitro, przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa oraz o sprawie przejęcia większościowego pakietu akcji spółki Korona Kielce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Joanna Winiarska Kamil Suchański RK Kielce Katarzyna Czech-Kruczek koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Korona znów na sesji Rady Miasta Kielce

Korona znów na sesji Rady Miasta Kielce

Koronawirus w regionie nie odpuszcza [WYKRES]

Koronawirus w regionie nie odpuszcza [WYKRES]

Mimo pandemii zabiegi in vitro priorytetem dla Wenty

Mimo pandemii zabiegi in vitro priorytetem dla Wenty

Nie będzie miejskiego programu in vitro. Radni porozmawiają o targach

Nie będzie miejskiego programu in vitro. Radni porozmawiają o targach