Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kieleccy radni ponownie przeciwni budowie bloków przy ulicy Dobrzyńskiej

Kieleccy radni ponownie zablokowali pomysł kontrowersyjnej budowy bloków mieszkalnych przy ulicy Dobrzyńskiej. Z wnioskiem w tej sprawie deweloper wystąpił w trybie tzw. specustawy mieszkaniowej. Było to już drugie podejście do budowy bloków w tej części miasta, przed rokiem radni także zagłosowali przeciw tej inwestycji.

Autor: Michał Kita

17.09.2020 15:15

image 17.09.2020. Kielce. Sesja rady miasta Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Projekt, tak jak przed rokiem wzbudził duże protesty mieszkańców, którzy nie godzą się na powstanie w bliskim sąsiedztwie czterech bloków, w których mogłoby powstać około 300 mieszkań. Jak mówił obecny podczas sesji Michał Zapała, przedstawiciel mieszkańców ulicy Dobrzyńskiej, obecna propozycja dewelopera jest jeszcze bardziej inwazyjna niż ta sprzed roku.

- W nowym projekcie pojawiają się budynki siedmiokondygnacyjne i czterokondygnacyjne, z dwoma poziomami garażu podziemnego. Największe kontrowersje mieszkańców budzi skala i intensywności zabudowy, która jest sprzeczna ze studium uwarunkowania przestrzennego - dodaje.

Zdaniem mieszkańców, kolejnym problemem przy realizacji tej inwestycji jest kwestia ewentualnych utrudnień w obsłudze komunikacyjnej ulicy Dobrzyńskiej, jeśli bloki zostaną wybudowane. Przedstawiciel inwestora, Jacek Kluźniak nie zgadzał się z argumentami mieszkańców. Jak stwierdził, deweloper nie widzi racjonalnych argumentów, dla tak zdecydowanego sprzeciwu wobec inwestycji.

- W moim przekonaniu twierdzenia, że te tereny musiały być przeznaczone pod inwestycje o charakterze jednorodzinnym, a nie wielorodzinnym są chybione. Takie inwestycje są społecznie użyteczne, ponieważ zaspokajają potrzebny mieszkaniowe sporej grupy osób - dodaje.

Te argumenty nie przekonały radnych, którzy zdecydowanie sprzeciwili się realizacji inwestycji przy ulicy Dobrzyńskiej. Przeciwko blokom zagłosowało 21 osób, a dwie wstrzymały się od głosu.

Podczas czwartkowej sesji radni przegłosowali także projekty dotyczące zmian w wieloletniej prognozie finansowej, a także budżecie miasta na 2020 rok.

Galeria zdjęć Kielce. Sesja rady miasta (16.09.2020) [Zdjęcia: 12]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Na razie bez referendum w sprawie odwołania Wenty

Na razie bez referendum w sprawie odwołania Wenty

Sesja Rady Miasta Kielce [OGLĄDAJ]

Sesja Rady Miasta Kielce [OGLĄDAJ]