Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielczanki po zgrupowaniu reprezentacji Polski

Zakończyło się zgrupowanie reprezentacji Polski piłkarek ręcznych w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie. Pod okiem norweskiego trenera Arne Senstada, trenowało dwadzieścia szczypiornistek m.in. kielczanki Joanna Drabik oraz siostry Dominika i Magda Więckowskie.

Autor: Rafał Szymczyk

16.06.2020 07:32

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Członkiem sztabu medycznego kadry narodowej piłkarek ręcznych jest fizjoterapeuta, członek zarządu Korony Handball Kielce Krzysztof Demko.

– Pierwszy raz po długiej przerwie dziewczyny spotkały się w takim gronie i muszę powiedzieć, że nie było łatwo. Fizycznie obóz był bardzo ciężki. Motorycznie zawodniczki zrobiły duży krok do przodu. Z perspektywy fizjoterapeuty ważne jest to, że zgrupowanie skończyliśmy bez żadnych kontuzji, a to nie zawsze jest tak oczywiste. Nasze szczypiornistki, myślę o siostrach Więckowskich, solidnie popracowały. Przed nimi jeszcze długa droga, żeby wejść na reprezentacyjny poziom, ale obie są w kręgu zainteresować trenera Senstada. Asia Drabik jest gwiazdą tej drużyny i nie ma co do tego wątpliwości – powiedział Krzysztof Demko.   

Urodzona we Włoszczowie Joanna Drabik swoją karierę rozpoczynała w KSS Kielce. W 2013 została szczypiornistką MKS Lublin, a przed dwoma laty przeniosła się do węgierskiego Siófok KC. W nowym sezonie 26–letnia obrotowa będzie reprezentowała barwy Zagłębia Lubin.

Dominika Więckowska w grudniu ubiegłego roku została wypożyczona z Korony Handball Kielce do Perły Lublin, z którą zdobyła mistrzostwo Polski. pod koniec kwietnia 22–letnia rozgrywająca podpisała z lubelskim klubem dwuletni kontrakt.

Magda Więckowska także odchodzi z Korony Handball. 20 – letnia rozgrywająca miała kilka ofert, ale wciąż jest najbliżej opcja wypożyczenia na nowy sezon do Piotrcovii Piotrków Trybunalski. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball RK Kielce Dominika Więckowska Magda Więckowska Joanna Drabik COS Cetniewo
other news

Podobne wiadomości

Korona Handball będzie miała leworęczną rozgrywającą

Korona Handball będzie miała leworęczną rozgrywającą

Trzy zawodniczki opuszczą Koronę Handball

Trzy zawodniczki opuszczą Koronę Handball

Sambor podobnie jak Korona Handball, rezygnuje z Superligi

Sambor podobnie jak Korona Handball, rezygnuje z Superligi

Zawodniczki Korony Handball nie pobierają wynagrodzeń

Zawodniczki Korony Handball nie pobierają wynagrodzeń