Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielce z podziałem na dzielnice?

Kieleccy radni rozważają możliwość wprowadzenia w Kielcach podziału na dzielnice jako jednostek pomocniczych przy zarządzaniu miastem. Projekt analizowany był na wyjazdowym posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, które odbyło się w Krakowie.

Autor: Marcin Marszałek

19.07.2021 19:58

image   Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce
Komentarze

Marcin Stępniewski, radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości, zaznaczył, że pomysł jest godny rozważenia, jednak z uwzględnieniem zarówno jego wad, jak i zalet.

- Jednym z podstawowych problemów, który pojawiłby się w momencie wprowadzenia w życia takiego rozwiązania jest rozrost administracji, a przez to pojawienie się biurokracji. Z kolei pozytywnym aspektem byłoby np. połączenie koncepcji dzielnic z założeniami budżetu obywatelskiego, w takim sensie, że obecnie mniejsze osiedla tracą, ponieważ nie mogą wygrać w budżecie z powodu mniejszej liczby mieszkańców. Podział na dzielnice mógłby to zmienić - powiedział Marcin Stępniewski. 

Jak podkreślił radny - decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Na tę chwilę trwają obserwacje i analizy, czy taki pomysł mógłby w ogóle sprawdzić się w Kielcach. Rozmowy w tej sprawie mają być jeszcze kontynuowane.

Kieleccy radni komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska spotkali się z przedstawicielami samorządu Krakowa, w którym podział na dzielnice wprowadzono kilkadziesiąt lat temu. Chcą skorzystać z doświadczeń krakowskiej administracji. 

 

Marcin Marszałek

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta RK Kielce Marcin Stępniewski
other news

Podobne wiadomości

Marcin Stępniewski bojkotuje udział w sesji

Marcin Stępniewski bojkotuje udział w sesji

Marcin Stępniewski będzie nowym przewodniczącym klubu Prawa i Sprawiedliwości

Marcin Stępniewski będzie nowym przewodniczącym klubu Prawa i Sprawiedliwości