Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kiedy zniesienie obowiązku noszenia maseczek? Jest termin

Rząd przedstawił wstępny harmonogram luzowania obostrzeń epidemicznych w maju. W najbliższym miesiącu otwarte będą m.in. galerie handlowe, siłownie, restauracje, a uczniowie wrócą do szkół. A kiedy zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek?

28.04.2021 13:16
Źródło: PAP

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

- Od 15 maja będziemy proponowali zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu 1,5 metra - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. - 15 maja to też jest bardzo ważna data, ponieważ od tego terminu będziemy proponowali rozwiązanie, że na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, o ile oczywiście jest zapewniony dystans półtora metra, który jest wymagany - oświadczył szef resortu zdrowia na konferencji prasowej.

Podkreślił, że „w każdej sytuacji, która oznacza niemożność zachowania tego dystansu, maseczki nadal powinny być noszone, bo są podstawowym zabezpieczeniem”.

- Ponieważ dajemy możliwość funkcjonowania bez maseczek na zewnątrz, to otwieramy również gastronomię zewnętrzną; teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem 50 proc. - powiedział Niedzielski.

Ponadto - mówił - imprezy okolicznościowe jak wesela czy komunie będą mogły być organizowane w limicie do 25 osób.

- Ale powtarzam, na świeżym powietrzu, tak by zabezpieczyć, czy w miarę bezpiecznie realizować te uroczystości - powiedział minister zdrowia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Zdrowie RK Kielce RK Końskie koronawirus maseczki