teraz
na antenie

close

Kapusta zwycięzcą Pucharu Polski

Ireneusz Kapusta ze Startu Kielce zwyciężył w drugiej rundzie łuczniczego Pucharu Polski.

Autor: Maciej Makuła

21.07.2020 20:39

image 21.07.2020 Hadle Szklarskie. Ireneusz Kapusta ze Startu Kielce zwyciężył w drugiej rundzie łuczniczego Pucharu Polski Fot. / Archiwum prywatne

Podopieczny Ryszarda Olejnika w finale zawodów rozegranych w Hadlach Szklarskich pokonał po zaciętym pojedynku reprezentanta Polski Kacpra Sierakowskiego z Marymontu Warszawa 6:5. Kielczanin również był bezkonkurencyjny w eliminacjach, które wygrał z wysokim wynikiem 646 punktów.

– To były moje kolejne udane zawody. Strzelało mi się bardzo dobrze, chociaż na początku były małe problemy. Na szczęście udało się je wyeliminować i wygrać całe zawody. Wyniki uzyskane przeze mnie dobrze rokują na cały sezon, ale stać mnie na jeszcze lepsze strzelanie - powiedział Radiu Kielce łucznik kieleckiego Startu.

Dla Ireneusza Kapusty to był kolejny udany występ w ostatnich tygodniach. W połowie czerwca w Pucharze Polski seniorów w Prudniku wywalczył III miejsce, a dwa tygodnie temu podczas mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w Bielsku-Białej zwyciężył w łuku klasycznym pokonując swojego klubowego kolegę Łukasza Ciszka 6:2.