Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kadzielnia stolicą dance i disco [DUŻO ZDJĘĆ]

W Kielcach odbył się III Festiwal Muzyki Tanecznej. Widownia Kadzielni, w porównaniu z latami ubiegłymi, niestety nie zapełniła się po brzegi. Było to spowodowane tym, że organizatorzy musieli przestrzegać obostrzeń sanitarnych. Mimo wszystko, publiczność bawiła się doskonale.

Autor: Karol Żak , Monika Miller

08.08.2020 19:41

image 08.08.2020 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej. Bayer Full Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W sobotę muzyczne wydarzenie w stolicy województwa rozpoczął występ zespołu Fun Factory, który zaprezentował swój wielki hit „Celebration”. Przy tej piosence kielecka publiczność poderwała się do tańca.

Biorący udział w festiwalu marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski uważa, że Festiwal Muzyki Tanecznej to świetna promocja nie tylko dla Kielc, ale i całego regionu.

- Już te zajawki telewizyjne w jakiś sposób promują nasz region. Zresztą obserwujemy to w ostatnim czasie w różnych miejscach naszego województwa, że ten napływ turystów, mimo pandemii jest spory - dodaje.

Również wicemarszałek Renata Janik bardzo lubi słuchać muzyki tanecznej.

- Nie wstydzę się mówić, że kocham muzykę, kocham Zenka Martyniuka i dlatego też przyszłam na Kadzielnię, aby dobrze się pobawić i przede wszystkim zapomnieć o wszystkich troskach i problemach całego tygodnia i ostatnich miesięcy - zaznaczyła.

W imprezie wziął udział także Przemysław Predygier, dyrektor TVP3 Kielce, który przypomniał, że ze względu na epidemię na Kadzielnię mogła przyjść znacznie mniejsza liczba widzów. Jak dodał, koncert emitowany jest w TVP2, co stanowi doskonałą promocję dla regionu.

- O Kielcach mówi się w tym kontekście od wielu tygodni. Wystarczyło tylko oglądać programy Telewizji Polskiej. Mówiono tam o artystach, którzy tu wystąpią, o amfiteatrze, a także o mieście - zauważa.

- Festiwal Muzyki Tanecznej sprawdził się w ubiegłym roku i wierzę, że w tym roku także będzie cieszył się ogromną popularnością - twierdzi Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc.

- Niestety ze względu na koronawirusa nie mogły zapełnić się wszystkie miejsca na publiczności, jednak koncert zawsze można obejrzeć w telewizji - dodaje.

Wiceprezydent Kielc Marcin Różycki był bardzo zadowolony, że mimo pandemii koronawirusa udało się w Kielcach zorganizować Festiwal Muzyki Tanecznej.

- Trzeba myśleć o tym, że żyjemy w pandemii, trzeba zachować zdrowy rozsądek, ale musimy też myśleć, że musimy żyć. A muzyka jest życiem. Każdy jej gatunek, jedni lubią rock, inni disco polo. Czasem słychać, że ktoś nie lubi disco polo, a jak jesteśmy na weselu, to wszyscy się dobrze przy tym bawimy. We Włoszech jest italo disco, a w Polsce disco polo - mówi.

Również publiczność podczas festiwalu bawiła się świetnie.

- Atmosfera była fantastyczna. Uważam, że takich koncertów powinno być na naszej Kadzielni więcej - mówił jeden z uczestników koncertu.

- Bawimy się od samego początku i jest niesamowicie. Przy muzyce disco, dance bawi się najlepiej - dodawał inny.

Wśród publiczności pojawiły się także osoby, które przyjechały z innych regionów. Jeden z miłośników muzyki tanecznej przybył z województwa lubelskiego.

- Byłem zachwycony tym, jak Kielce się bawią. Jeżdżę na wiele takich koncertów, ale w stolicy świętokrzyskiego jest fantastycznie - podkreślił.

Festiwal transmitowała telewizyjna "dwójka". Również w niedzielę, o godzinie 20.45 w TVP2 rozpocznie się emisja kolejnych występów. Pomiędzy nimi prezentowane będą spoty promujące Kielce.

Galeria zdjęć Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej (08.08.2020) [Zdjęcia: 117]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kadzielnia RK Kielce festiwal muzyki tanecznej
other news

Podobne wiadomości

Ostatnie przygotowania do telewizyjnego festiwalu

Ostatnie przygotowania do telewizyjnego festiwalu

Gwiazdy przygotowują się do Festiwalu Muzyki Tanecznej

Gwiazdy przygotowują się do Festiwalu Muzyki Tanecznej

Kadzielnia szykuje się na Festiwal Muzyki Tanecznej

Kadzielnia szykuje się na Festiwal Muzyki Tanecznej

Weekend z gwiazdami na Kadzielni. Od soboty Festiwal Muzyki Tanecznej

Weekend z gwiazdami na Kadzielni. Od soboty Festiwal Muzyki Tanecznej