Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jest przetarg na modernizację kieleckiego teatru

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ogłosił przetarg na modernizację swojej siedziby. Szczegóły zadania można znaleźć na stronie teatru.

Autor: Dorota Klusek

14.07.2020 15:24

image 13.07.2020 Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego. Demontaż widowni przed remontem Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak wyjaśnia Paulina Drozdowska z działu marketingu Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, są tam zgromadzone wszelkie niezbędne informacje.

- Między innymi o zakresie prac. Są tam również wyszczególnione dokumenty wymagane do tego, by wziąć udział w konkursie. Zamieszczone zostały też warunki techniczne teatru oraz te, które wykonawcy muszą spełnić, by wziąć udział w przetargu - wyjaśnia.

Koncepcję przebudowy teatru przygotowała pracownia WXCA z Warszawy. Projekt łączy wymogi konserwatorskie z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W odnowionej siedzibie widzów przywita dwukondygnacyjne foyer. Będzie też sala wielofunkcyjna, przeznaczona na organizację różnych wydarzeń. Nowością będzie wybudowanie kondygnacji podziemnej z przeznaczeniem na magazyny. Powstanie nowoczesne studio nagrań wraz z reżyserką, nowa scena kameralna z możliwością otwarcia na dziedziniec. Poszerzona zostanie przestrzeń dla aktorów. Po remoncie artyści doczekają się nowoczesnego zaplecza, składającego się garderób zbiorowych i indywidualnych oraz strefy wypoczynku. Przebudowane zostanie także poddasze, które będzie spełniało funkcje techniczne i administracyjne.

Paulina Drozdowska dodaje, że są przedsiębiorcy, którzy chcą się zmierzyć z modernizacją kieleckiej sceny dramatycznej.

- Z tego co wiem, po przeprowadzonym dialogu technicznym, naszą inwestycją interesują się największe firmy budowlane w Polsce. Zainteresowanie jest duże, a teraz będziemy patrzeć, kto przedstawi nam najlepszą ofertę, kto jakimi budowami i jakim doświadczeniem się okaże i w ten sposób wyłonimy wykonawcę inwestycji - tłumaczy.

Zainteresowane firmy mają czas na złożenie dokumentów do wtorku, 18 sierpnia, do godziny 9.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Żeromskiego RK Kielce Paulina Drozdowska
other news

Podobne wiadomości

Znika widownia Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach

Znika widownia Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach

Teatr Żeromskiego zakończył już sezon i przygotowuje się do remontu

Teatr Żeromskiego zakończył już sezon i przygotowuje się do remontu