Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jest nowy dyrektor „Kubusia”

Prezydent Bogdan Wenta zatwierdził powołanie Piotra Bogusława Jędrzejczaka na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Taką informację przekazał Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Autor: Dorota Klusek

15.07.2020 10:49

image Na zdjęciu: Piotr Bogusław Jędrzejczak Fot. / Andrzej M.Makuch/Piotr Bogusław Jędrzejczak/Facebook

- Komisja rekrutacyjna po zakończeniu rozmów z czterema kandydatami, zdecydowaną większością głosów, bo 7 do 1, wskazała, że nowym dyrektorem Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” powinien zostać pan Piotr Bogusław Jędrzejczak. Co godne podkreślenia, w komisji zasiadali nie tylko przedstawiciele urzędu miasta, ale także Ministra Kultury i Dziedzicowa Narodowego, zakładowej organizacji związkowej, a także przedstawiciele stowarzyszeń twórczych. Ta rekomendacja została dzisiaj przyjęta przez prezydenta Bogdana Wentę - wyjaśnia.

Piotr Bogusław Jędrzejczak obejmie stanowisko 1 września na 3 lata. Do końca sierpnia dyrektorem Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” będzie Robert Drobniuch, który od 1 września pokieruje Teatrem Lalek „Guliwer” w Warszawie.

Piotr Bogusław Jędrzejczak to reżyser teatralny, a także kulturoznawca-teatrolog i psycholog. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie, a wcześniej kulturoznawstwo-teatrologię i psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Autor powieści dla młodzieży „Dziennik klikomanki” i podręcznika „Jak w Polsce zostać aktorem”, współautor książki „Łódzkie sceny lalkowe”. Wykładowca, juror festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich, szkoleniowiec w zakresie sztuki publicznych wystąpień.
W latach 1996-1998 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Lubuskiego Teatru imienia Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Pomysłodawca Festiwalu Bluesowo-Rockowego imienia Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Współpracował z kieleckimi scenami.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce Piotr Bogusław Jędrzejczak
other news

Podobne wiadomości

Piotr Bogusław Jędrzejczak rekomendowany na dyrektora „Kubusia”

Piotr Bogusław Jędrzejczak rekomendowany na dyrektora „Kubusia”

Kto dyrektorem „Kubusia”? Kandydatów jest kilku

Kto dyrektorem „Kubusia”? Kandydatów jest kilku