Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jazda bez uprawnień i ucieczka przed policją. Grozi mu więzienie

Nawet pięć lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Skarżysko Kościelne, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i kierował autem bez uprawnień. Mężczyzna zignorował policyjne sygnały i zaczął uciekać. W efekcie rozbił auto i sprowadził na siebie spore kłopoty.

13.01.2022 11:22

image 12.01.2022. Świerczek. Pojazd, którym poruszał się 23-letni mieszkaniec gminy Skarżysko Kościelne Fot. / KPP w Skarżysku-Kamiennej
Komentarze

Jak informuje Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, w środę, w miejscowości Świerczek policjanci drogówki chcieli zatrzymać do kontroli suzuki.

- Kierowca auta nie reagował jednak na sygnały z oznakowanego radiowozu. Chcąc uniknąć konfrontacji, mężczyzna podjął próbę ucieczki. Zjechał autem na drogę prowadzącą do lasu. Po kilkuset metrach samochód wjechał w drzewo. Mężczyzna zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Uciekinierem był trzeźwy 23-latek z gminy Skarżysko-Kościelne. Prawdopodobnie jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i po uderzeniu w drzewo rozciął głowę o przednią szybę. Dodatkowo w czasie ucieczki doznał urazu nogi. Na miejsce wezwano medyków, którzy opatrzyli rannego - relacjonuje Jarosław Gwóźdź.

Okazało się też, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi mu pięć lat więzienia. Dodatkowo będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę za jazdę bez uprawnień. Nowe przepisy kodeksu regulują stawkę od 1,5 tys. zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna policja Skarżysko Kościelne zatrzymanie RK Starachowice Jarosław Gwóźdź
other news

Podobne wiadomości

Uciekał przed policją, grozi mu więzienie

Uciekał przed policją, grozi mu więzienie

Osobowy bus w rowie. Uciekał przed zderzeniem

Osobowy bus w rowie. Uciekał przed zderzeniem

Pijany uciekał motorowerem przed policją aż się przewrócił

Pijany uciekał motorowerem przed policją aż się przewrócił