Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jakie jest zainteresowanie przywróconą linią kolejową nr 25?

7 tys. biletów sprzedano na linii kolejowej 25, relacji: Skarżysko-Kamienna - Tomaszów Mazowiecki i Łódź w ciągu tygodnia od uruchomienia połączenia.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

11.01.2022 09:49

image 11.01.2022. Końskie - peron Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce
Komentarze

Anna Grzela, dyrektor Departamentu Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim informuje, że przewoźnik 20. dnia każdego miesiąca sumuje liczbę sprzedanych biletów. 7 tys. to pierwszy oficjalny wynik, za okres od 12 do 20 grudnia.

Linia numer 25 przebiega między innymi przez Końskie. Wśród pasażerów wsiadających na tej stacji do pociągu relacji Skarżysko-Kamienna -Tomaszów Mazowiecki, większość mówiła naszej reporterce, że podróżuje przeważnie na krótkich odcinkach do Rudy Białaczowskiej i Opoczna.

- Jadę do Opoczna po raz trzeci i widzę, że coraz więcej osób podróżuje. Widać zainteresowanie połączeniami kolejowymi - mówi pan Józef. Z kolei pani Barbara podróżowała pociągiem do Perykoz po raz pierwszy.

- Przeprowadziłam się z Opoczna na wieś i cieszę się, że pojawił się pociąg, bo to okno na świat. Można jechać bezpośrednio do Łodzi czy Tomaszowa Mazowieckiego - dodała.

Z kolei do Pabianic z przesiadką w Tomaszowie Mazowieckim wybrał się pan Maciej. Jak mówił, najwięcej osób podróżuje na tym odcinku w weekendy.

- Przyjechałem z Pabianic i chciałem zobaczyć jak wygląda peron. Pochodzę z Końskich, tu spoczywają moi dziadkowie, więc przyjeżdżam odwiedzać groby kilka razy w roku, pociąg bardzo mi w tym pomaga - dodał. Przyznał, że liczy również na remont dworca, gdzie według niego można zorganizować poczekalnię.

Na Facebooku powstała grupa „Linia kolejowa nr 25 Łódź Kaliska-Dębica”, której użytkownicy publikują swoje obserwacje odnośnie frekwencji na poszczególnych stacjach. Jak mówi administrator grupy Piotr Żak, ludzie korzystają z pociągów na tej linii. Sam podróżuje regularnie od 2 tygodni.

- Ze Skarżyska-Kamiennej do Bliżyna raz naliczyłem około 30 osób, innym razem w kierunku Skarżyska podróżowało ponad 30 osób, kilka osób wysiadło w Milicy, pozostali na stacji docelowej - opowiada.

Połączenia na linii 25 przywrócono po 12 latach przerwy dzięki nowelizacji ustawy Kolej Plus.

Wagony jeżdżące na tej trasie przystosowane są do przewozu rowerów, posiadają też specjalne miejsca dla osób poruszających się na wózkach. Tabor jest klimatyzowany.

ROZKŁADY JAZDY WAŻNE OD 12.12.2021 DO 10.12.2022

KIELCE

BUSKO-ZDRÓJ

JĘDRZEJÓW

KOŃSKIE

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

SANDOMIERZ

SKARŻYSKO-KAMIENNA

STARACHOWICE

WŁOSZCZOWA

WŁOSZCZOWA PÓŁNOC

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna Dworzec PKP PKP pociąg rozkład jazdy PKP RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce PLK PKP Intercity PKP PLK Anna Grzela RK Końskie PKP PLK
other news

Podobne wiadomości

Pierwszy po 12 latach pociąg odjechał z Końskich [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pierwszy po 12 latach pociąg odjechał z Końskich [WIDEO, ZDJĘCIA]

Szybciej i wygodniej. Pociągi wracają na Konecczyznę [ROZKŁAD JAZDY]

Szybciej i wygodniej. Pociągi wracają na Konecczyznę [ROZKŁAD JAZDY]

Konecki dworzec gotowy na przyjęcie pociągów i pasażerów

Konecki dworzec gotowy na przyjęcie pociągów i pasażerów

Pociągi wracają do Końskich [ROZKŁAD JAZDY]

Pociągi wracają do Końskich [ROZKŁAD JAZDY]