Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jak skutecznie rzucić palenie? Słuchacze Radia Kielce radzą [POSŁUCHAJ]

Dziś przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Palenie papierosów może skrócić życie nawet o 15 lat. Wiadomo, że ten nałóg rujnuje nam zdrowie i portfele. Wśród skutków ubocznych wymienia się między innymi: zwiększone ryzyko zachorowań na nowotwory, osłabioną odporność, tak zwany smoczy oddech, ale także zmiany w wyglądzie - pożółkłe zęby, szarą cerę, łamliwe cienkie paznokcie i przesuszone włosy.

Autor: Magdalena Sitek

19.11.2020 13:59

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Radio Kielce
Komentarze

Decyzja o rzuceniu palenia jest jedną z najlepszych jakie możemy podjąć. Jak jednak skutecznie zerwać z nałogiem ? Słuchacze Radia Kielce podzielili się swoimi doświadczeniami.

Wśród skutecznych sposobów wymieniali między innym: silne postanowienie niepalenia ze względu na pojawienie się w domu nowego członka rodziny, przestrogi lekarzy przed zgubnymi skutkami zdrowotnymi, ale także motywacje sportowe czy postanowienia próby zerwania z nałogiem przed wyruszeniem na pielgrzymkę.

Jeden z naszych słuchaczy przypomniał także stary sposób oparty na zasadzie „jak masz czegoś pod dostatkiem, to nie sięgasz po to tak chętnie”. Podpowiedział, że jemu udało się rzucić palenie dzięki posiadaniu w domu i najbliższym otoczeniu niezliczonej liczby papierosów. Gdzie nie spojrzał tam były papierosy. Wiedział, że w każdej chwili może po nie sięgnąć, odkładał ten moment w czasie i tak skutecznie nie sięgnął po papierosa już nigdy.

 Jak słuchacze Radia Kielce poradzili sobie z zrzuceniem palenia? Posłuchaj ich wypowiedzi:

 

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

papieros palenie RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Zdrowie RK Kielce RK Końskie Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
other news

Podobne wiadomości

Poranek w RK: dobra chwila na rzucenie palenia

Poranek w RK: dobra chwila na rzucenie palenia

Kobietom trudniej jest rzucić palenie niż mężczyznom?

Kobietom trudniej jest rzucić palenie niż mężczyznom?

Palenie zwiększa ryzyko COVID-19, ale nikotyna może je zmniejszać

Palenie zwiększa ryzyko COVID-19, ale nikotyna może je zmniejszać

Jak skutecznie rzucić palenie?

Jak skutecznie rzucić palenie?