Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Jak skompromitować piękną kiedyś ideę”

Śledzenie pogłębiającej się schizofrenii radnych Koalicji Obywatelskiej z różnych świętokrzyskich samorządów staje się powoli zajęciem męczącym i gdyby nie dotyczyły one poważnych spraw, można byłoby powiedzieć - zabawnym – napisał poseł Krzysztof Lipiec w mediach społecznościowych.

08.09.2020 16:25

image Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Przywołał wczorajsze wystąpienia: radnego sejmiku wojewódzkiego Jana Maćkowiaka i radnych miejskich z Kielce. Oba dotyczyły wydawania pieniędzy publicznych.

„Otóż Jan Maćkowiak podczas sesji sejmiku zapałał oburzeniem (raczej chyba nie świętym), z powodu uruchomienia autobusu na Święty Krzyż. Jak to? Wozić katolików za publiczne pieniądze i to w dodatku po to, żeby mogli się pomodlić? Toż to szok – zdaje się mówić pan radny. Przecież jest też paru takich, którzy są prawdziwymi „europejczykami” - nowoczesnymi, wyzwolonymi, odrzucającymi te katolickie miazmaty… Oni zapewne nie będą mogli wejść do takiego autobusu, bo zapach kadzidła mógłby im przypomnieć co im wpajali rodzice na temat wiary i cała ich „europejskość” mogłaby zostać poważnie osłabiona. Nie, na to prawdziwy Europejczyk nie może sobie pozwolić” – ironizuje poseł.

I dodaje drugi przykład, tym razem już bez „troski” przedstawicieli KO o tych, którzy wyznają inne wartości. Poseł pisze:

„Tymczasem radni tej samej KO, ale z miasta Kielce proponują poparcie programu in vitro, finansowanego z kasy miasta. Tu jakoś im nie przeszkadza, że z pieniędzy publicznych chce się finansować program, który dla innych paru osób może być nie do przyjęcia. Te parę osób oznacza większość mieszkańców deklarujących wierność nauczaniu Kościoła”.

Poseł zastanawia się, co łączy wczorajszą aktywność radnych KO. I dochodzi do wniosku, że to raczej nie jest powielanie „lewacko liberalnego bełkotu zalewającego Europę, skutkiem czego są profanacje kościołów, czy poddawanie dzieci w przedszkolach edukacji seksualnej”. Co więc łączy?

Cały wpis TUTAJ.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Prawo i Sprawiedliwość Koalicja Obywatelska
other news

Podobne wiadomości

Poseł Lipiec: mieszkańcy Starachowic dzielnie stawili czoła najeźdźcy

Poseł Lipiec: mieszkańcy Starachowic dzielnie stawili czoła najeźdźcy

Poseł Lipiec wspiera badanie nauczycieli

Poseł Lipiec wspiera badanie nauczycieli

Poseł Lipiec: silna i niezależna Białoruś to bezpieczna Polska

Poseł Lipiec: silna i niezależna Białoruś to bezpieczna Polska

Poseł Lipiec dziękował rolnikom za ciężką pracę

Poseł Lipiec dziękował rolnikom za ciężką pracę