Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jak powstaje obraz „na żywo”? Można się o tym przekonać w Sandomierzu

Łódzki artysta Dominik Woźniak rozpoczął w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu sesję autorską otwartą dla zainteresowanych, o tym jak wygląda proces twórczy. Sesja odbywa się przy zachowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego z powodu epidemii koronawirusa, czyli w maseczkach i określoną ilością osób, które jednorazowo mogą wejść do galerii.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

16.10.2020 19:22

image 16.10.2020. Sandomierz. Sesja autorska łódzkiego artysty Dominika Woźniaka Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dominik Woźniak powiedział naszej reporterce, że w ten sposób chciał włączyć do swojej pracy ludzi i przybliżyć im kuluary tego, jak tworzy artysta. Poza tym, jego zdaniem, uczestnicząc w takich wydarzeniach lepiej można zrozumieć istotę sztuki. Dominik Woźniak jest otwarty na pytania i rozmowy z osobami odwiedzającymi galerię.

Sesja wygląda w ten sposób, że na ścianie znajduje się płyta o wymiarach: 2,80 na 4 metry, na której artysta maluje suchą pastelą i węglem. Praca na razie jest wstępnym szkicem, są na niej monolityczne postaci ludzkie w tym także dzieci. Artysta nie chce na razie zdradzać tytułu dzieła, ani tego jaki będzie efekt końcowy. Stwierdził jedynie, że na pewno będzie rozmaicie i kolorowo.

Obecnie w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu można oglądać wystawę malarstwa  Dominika Woźniaka, stąd pomysł na sesję autorską właśnie w tym miejscu. Proces twórczy łódzkiego artysty można będzie śledzić także w sobotę od godziny 12.00 do 17.00 oraz w niedzielę o tej samej porze.

Galeria zdjęć Sandomierz. Sesja autorska łódzkiego artysty Dominika Woźniaka (16.10.2020) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Biuro Wystaw Artystycznych RK Sandomierz Dominik Woźniak
other news

Podobne wiadomości

Słońce i cień. Ludzka egzystencja na obrazach w sandomierskim BWA

Słońce i cień. Ludzka egzystencja na obrazach w sandomierskim BWA

Pejzaże nie tylko polskie na wystawie w sandomierskim BWA

Pejzaże nie tylko polskie na wystawie w sandomierskim BWA

Rzeźby znanego artysty w sandomierskim BWA

Rzeźby znanego artysty w sandomierskim BWA

Patriotyczna wystawa w sandomierskim BWA

Patriotyczna wystawa w sandomierskim BWA