Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jak można pomalować wirtualną przestrzeń? Wiedzą w Krasnej

Na zajęcia plastyczne do wirtualnej rzeczywistości można co tydzień przenieść się odwiedzając świetlicę wiejską w Krasnej, w gminie Stąporków. Uczestnicy zajęć zakładają gogle VR wraz z czujnikami na dłonie. W ten sposób przenoszą się np. w przestrzeń kosmiczną lub do kwietnego ogrodu, w którym rękoma malują wokół siebie dowolne kształty i formy.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

16.07.2020 08:03

image 16.07.2020. Krasna. Zajęcia plastyczne. Rysowanie w wirtualnej rzeczywistości Fot. Magdalena Galas-klusek / Radio Kielce
Komentarze

Andrzej Wolańczyk, instruktor plastyki w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie informuje, że pierwszą atrakcją podczas zajęć jest możliwość przeniesienia się w dowolną przestrzeń, w której będziemy dorysowywać nowe elementy.

- Może to być przestrzeń kosmiczna, kwietny ogród, miasto, świat podwodny lub puste pole. W takiej przestrzeni możemy rysować wokół siebie dowolne kształty - mówi instruktor.

Jak dodaje Andrzej Wolańczyk, podczas nauki programu można skorzystać też z gotowych form, które uczestnicy kolorują i przetwarzają.

- Wybieramy na przykład manekin krawiecki, który dowolnie ubieramy. Dorabiamy mu kończyny, głowę. Możemy tworzyć nie tylko malarskie efekty, ale i przestrzenne - dodaje.

Janek, który uczestniczył w zajęciach podkreśla, że to dla niego to nowe i ciekawe doświadczenie. - Na razie testowałem wszystkie opcje, ponieważ jest ich bardzo dużo np. animowane pędzle, kule 3D, wznoszące się i opadające cząsteczki - wymienia.

Na zajęcia mogą uczęszczać osoby powyżej 12 roku życia. Odbywają się one w każdą środę od godziny 12.00 do 17.00.

16.07.2020. Krasna. Zajęcia plastyczne. Rysowanie w wirtualnej rzeczywistościFot. Magdalena Galas-klusek / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Stąporków RK Końskie Krasna
other news

Podobne wiadomości

Seniorzy ćwiczyli talenty plastyczne

Seniorzy ćwiczyli talenty plastyczne

Promocja lokalnych produktów poprzez prace plastyczne

Promocja lokalnych produktów poprzez prace plastyczne

Plastyczne inspiracje Hiszpanią

Plastyczne inspiracje Hiszpanią

Recykling w szkołach. Uczniowie stworzą prace plastyczne

Recykling w szkołach. Uczniowie stworzą prace plastyczne