Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jak dbać o stopy? Podpowie specjalista NFZ

Na kolejną „Środę z profilaktyką” zaprasza Narodowy Fundusz Zdrowia. To kampania prozdrowotna, która trwa od początku tego roku i ma na celu poprawę świadomości na temat zdrowego stylu życia.

Autor: Iwona Murawska

22.07.2020 06:44

image 09.08.2017 Kielce. Protest personelu i pacjentów PAKS ze Starachowic przed NFZ w Kielcach. Fot. / Marzena Mąkosa - Radio Kielce

Ze względu na sytuację epidemiczną, od kilku tygodni porady specjalistów zamiast bezpośrednio, są udostępniane poprzez filmiki zamieszczane w internecie.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, tym razem specjalista opowie jak odpowiednio dbać o stopy i jak zdrowie stóp wpływa na cały nasz organizm.

- Od kondycji naszej stopy zależy kondycja całego naszego organizmu, czyli to jak będzie funkcjonował nasz kręgosłup, biodra i stawy. Nie każdy o tym wie, dlatego w naszym filmiku ortopodolog podpowiada, jak zadbać o stopy oraz jakie ćwiczenia stosować - mówi Beata Szczepanek.

Filmik dostępny jest na stronie internetowej „Akademia NFZ” w zakładce „Środa z profilaktyką”.
Jak dodaje Beata Szczepanek, na tej stronie są dostępne także filmiki o innej tematyce zdrowotnej, np. dotyczące tego jak rozpoznać depresję, cukrzycę, czy jak w obecnej sytuacji epidemicznej bezpiecznie oddawać krew.

- W ubiegłym tygodniu świętokrzyski oddział NFZ przygotował materiał o tym, jak można wykorzystać telefon komórkowy nie do rozmowy i przeglądania stron internetowych, a  do ruchu, czyli jak nasz telefon może nam służyć jako osobisty trener. Rad udzielał Sławomir Szmal, najlepszy piłkarz ręczny świata w 2009 roku - dodała Beata Szczepanek.  

Na portalu „Akademia NFZ” zamieszczane są również przykładowe diety, gry i quizy zdrowotne oraz publikacje Narodowego Funduszu Zdrowia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ zdrowie RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Czy pacjenci są zadowoleni z pracy przychodni? Sprawdzi NFZ

Czy pacjenci są zadowoleni z pracy przychodni? Sprawdzi NFZ

Kto może wyrobić kartę EKUZ? Podpowiada NFZ

Kto może wyrobić kartę EKUZ? Podpowiada NFZ

Miliony wyłudzone od NFZ. Pieniądze były w całym domu

Miliony wyłudzone od NFZ. Pieniądze były w całym domu

NFZ otwiera punkty obsługi pacjentów. Co będzie można załatwić?

NFZ otwiera punkty obsługi pacjentów. Co będzie można załatwić?