Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Informacyjny chaos wokół szpitala w Starachowicach

Starachowiccy radni Prawa i Sprawiedliwości są oburzeni chaosem informacyjnym dotyczącym sytuacji w miejscowym szpitalu. Chodzi o wczorajsze doniesienia niektórych mediów, o tym, że lecznica szuka pieniędzy na nową chłodnię do przechowywania zwłok, bo w obecnej brakuje miejsca.

Autor: Anna Głąb

27.11.2020 15:23

image 27.11.2020. Starachowice. Konferencja radny PiS. Na zdjęciu (od lewej): Joanna Główka, Tomasz Andrzejewski, Rafał Lipiec, Agnieszka Kuś i Danuta Krępa Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Dyrektor Grzegorz Kaleta wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że szpital żadnej zbiórki pieniędzy nie prowadzi, ale rzeczywiście nosi się z zamiarem unowocześnienia chłodni, dlatego prowadzi rozpoznanie rynku w tej sprawie.

Dziś do tej sytuacji odnieśli się radni powiatowi i miejscy z Prawa i Sprawiedliwości. Wyrazili oburzenie faktem, że o zamierzeniach lecznicy dowiadują się z mediów. Radna Danuta Krępa podkreślała, że sytuacja szpitala w Starachowicach jest bardzo dobra. Jak wynika ze sprawozdania finansowego, na koncie lecznicy jest ponad 30 milionów złotych. To efekt dużego rządowego wsparcia, po przekształceniu lecznicy w szpital covidowy. Z kolei radna Agnieszka Kuś w imieniu kolegów z PiS zadeklarowała przekazanie swoich diet na zakup chłodni do przechowywania zwłok. Zastanawia się jednak, dlaczego szpital nie chce skorzystać z własnych funduszy i rozpowszechnia informacje o braku pieniędzy.

W czwartek wieczorem, w obecności wojewody Zbigniewa Koniusza padło stanowcze zapewnienie, że szpital jest w dobrej kondycji finansowej i nie ma potrzeby prowadzenia zbiórek publicznych.

Szacunkowy koszt nowej chłodni to 30-40 tys. zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

PiS Grzegorz Kaleta Danuta Krępa RK Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice Prawo i Sprawiedliwość Agnieszka Kuś Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Szpital w Starachowicach ma wystarczającą liczbę miejsc do przechowywania zwłok

Szpital w Starachowicach ma wystarczającą liczbę miejsc do przechowywania zwłok