Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Hurra! ART!” z ministerialną dotacją [PROGRAM]

Plenerowo i online odbędzie się tegoroczny Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Hurra! ART!”. Impreza organizowana przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wypełni dwa ostatnie weekendy sierpnia. Zarówno dzieci, jak i dorośli mają znaleźć coś dla siebie.

29.07.2020 17:30
Źródło: Agata Kocaj

image 28.07.2020. Kielce. Konferencja prasowa dotycząca IV edycji Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "Hurra! Art!". Na zdjęciu: Robert Drobniuch - dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach Fot. Faustyna Terelak / Radio Kielce
Komentarze

Festiwal to cykl warsztatów, spektakli, słuchowisk i pokazów filmowych, dla osób w każdym wieku. Większość atrakcji kierowana jest jednak do dzieci i młodzieży. Przewodnie hasło brzmi: „Nie ma nudy w wakacje”, bo co roku podczas festiwalu organizatorzy starają się zapewnić widzom jak najwięcej rozrywki.

Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” przypomina, że tegoroczna impreza przebiega pod hasłem „bliskość”. Zostało ono wybrane jeszcze przed rozpoczęciem pandemii, ale organizatorzy nie zdecydowali się na jego zmianę. Jak twierdzi Robert Drobniuch, tego, czego potrzebujemy obecnie najbardziej, jest właśnie bliskość. Hasło ma sugerować pozostanie w kontakcie z teatrem, nawet jeżeli jest on inny niż dotychczas.

Prezentem dla Kielc ma być spektakl „Pod adresem marzeń”. Tytuł ma charakter pożegnalny, w związku z przenosinami do nowej siedziby na Wzgórzu Zamkowym. Akcja spektaklu rozgrywa się w obecnym budynku teatru, a fabuła nawiązuje do ponad 200-letniej tradycji teatralnej i historii Kielc.

28.07.2020. Kielce. Konferencja prasowa dotycząca IV edycji Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "Hurra! Art!"Fot. Faustyna Terelak / Radio Kielce

Robert Drobniuch liczy na to, że festiwal będzie kontynuowany w następnych latach ze wsparciem miasta. W tym roku prezydent Wenta nie przyznał imprezie dotacji. Jego zorganizowanie było możliwe, dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przekazało 100 tys. zł.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny, jednak na warsztaty i spektakl „Pod adresem marzeń” obowiązuje rezerwacja miejsc. Streaming i słuchowiska dostępne będą na stronie www.hurrart.pl.

PROGRAM:

22 SIERPNIA – SOBOTA

14:00 – Kreatywna Mapa Codzienności – warsztaty dla rodzin (dzieci w wieku 7-9 lat + dorosły); bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc.

16:00 – Parada Sztukmistrzów – cyrkowe pokazy dla widzów w każdym wieku; start przy ul. Sienkiewicza (odcinek między ulicami Małą i Dużą).

23 SIERPNIA – NIEDZIELA

10:00 – Co oglądać z dziećmi w sieci? Darmowe filmy dla dzieci – wideo-poradnik z napisami dla niesłyszących; wydarzenie dostępne bezpłatnie na stronie wydarzenia.

11:00 – Kot detektyw – słuchowisko dla widzów od lat 5; wydarzenie dostępne bezpłatnie na stronie wydarzenia.

14:00 – Bajkolotnia – kreatywne warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat; bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc.

16:00 – Zgubowisko, czyli dlaczego warto spełniać marzenia? – spektakl cyrkowy dla widzów w wieku 7-10 lat; Plac Artystów (bezpłatny streaming na stronie wydarzenia).

29 SIERPNIA – SOBOTA

11:00 – Gordonki – warsztaty umuzykalniające dla dzieci od 0 do 3 lat, z rodzicami; bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc.

12:00 – Staś i Zła Noga – słuchowisko dla widzów od lat 11; wydarzenie dostępne bezpłatnie na stronie wydarzenia.

15:00 – Plac mimów – etiudy pantomimiczne dla widzów w każdym wieku; Plac Artystów.

17:00 – Cukry dla dzieci – koncert dla widzów od lat 4; Letnia Scena KCK (bezpłatny streaming na stronie wydarzenia).

30 SIERPNIA – NIEDZIELA

10:00 – Co oglądać z dziećmi w sieci? Filmy dla całej rodziny – wideo-poradnik z napisami dla niesłyszących; wydarzenie dostępne bezpłatnie na stronie wydarzenia.

11:00 – Zmęczona historia, czyli milion przygód na dobranoc – czytanie sztuki dla widzów od lat 4; wydarzenie dostępne bezpłatnie na stronie wydarzenia.

14:00 – Ruchome ślady – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 7 lat; bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc.

16:00 – Pod adresem marzeń – spektakl dla widzów od lat 6; Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” (bezpłatny streaming na stronie wydarzenia).

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Robert Drobniuch
other news

Podobne wiadomości

Co dalej z przetargiem na teatr „Kubuś”?

Co dalej z przetargiem na teatr „Kubuś”?

Jest nowy dyrektor „Kubusia”

Jest nowy dyrektor „Kubusia”

Imponujące domowe teatry. „Kubuś” rozstrzygnął konkurs

Imponujące domowe teatry. „Kubuś” rozstrzygnął konkurs

Dzieci pomagały potworom. Trwa Festiwal Hurra! Art!

Dzieci pomagały potworom. Trwa Festiwal Hurra! Art!