Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Hematologia w ŚCO powoli wraca do normalnej pracy

Powoli stabilizuje się sytuacja w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. 1 października, po stwierdzeniu zakażeń koronawirusem wśród personelu i pacjentów, wstrzymane zostały tam przyjęcia do leczenia stacjonarnego oraz do leczenia chemioterapią w trybie 1-dniowym.

Autor: Iwona Murawska

14.10.2020 10:19

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Izabela Opalińska, rzecznik szpitala informuje, że lecznica wznawia chemioterapię, ale jeszcze w ograniczonym zakresie.

- Będziemy mogli przyjąć około 50 proc. tych pacjentów, których zwykle przyjmowaliśmy. Druga dobra wiadomość jest taka, że u 3 pacjentów, którzy byli zakażeni SARS-CoV-2, po raz drugi testy dały wynik negatywny, co oznacza, że w ich organizmie nie ma już koronawirusa. W najbliższym czasie część z nich zostanie wypisana do domu. Pozostali pacjenci są również w dobrym stanie, mówi rzecznik ŚCO - mówi.

W Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku nadal wstrzymane są przyjęcia do leczenia stacjonarnego.

- Na razie jeszcze trudno powiedzieć, kiedy klinika wróci do normalnego funkcjonowania, ponieważ duża część personelu, bo około 20 osób jest na kwarantannie. Jeśli tylko będzie możliwy ich powrót, jeśli testy będą negatywne, to postaramy się jak najszybciej wznowić działalność kliniki - dodał Izabela Opalińska.

Pozostałe kliniki, poradnie i diagnostyka w Świętokrzyskim Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym. Do piątku, 16 października, skrócone są godziny pracy call - center ŚCO, które pracuje od 7.00 do 15.00.

Od początku października, w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku ŚCO potwierdzono w sumie 13 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego. Zarażenie patogenem stwierdzono zarówno u lekarzy, pielęgniarek, jak i sekretarek medycznych. Łącznie na kwarantannie i w izolacji przebywa 20 pracowników kliniki.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u 7 pacjentów. Jeden z nich został przekazany do szpitala przeznaczonego do leczenia chorych na COVID-19, a dla 6 zakażonych pacjentów hematologicznych oraz trzech pacjentów, którzy mieli z nimi kontakt, w klinice hematologii zorganizowano osobny, doraźny oddział covidowy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Klinika Hematologii RK Kielce Świętokrzyskie Centrum Onkologii koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Ekspert: nawet jedna trzecia populacji nie zachoruje na COVID-19

Ekspert: nawet jedna trzecia populacji nie zachoruje na COVID-19

Koronawirus może przetrwać na banknotach 28 dni

Koronawirus może przetrwać na banknotach 28 dni

Koronawirus w szpitalu. Dwa oddziały wciąż nie przyjmują pacjentów

Koronawirus w szpitalu. Dwa oddziały wciąż nie przyjmują pacjentów

Koronawirus w szkołach. Jak wygląda sytuacja?

Koronawirus w szkołach. Jak wygląda sytuacja?