Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Groźny pożar w Wiśniczu

Sześć jednostek straży gasiło groźny pożar w miejscowości Wiśnicz, w powiecie jędrzejowskim.

Autor: Ewa Golińska

25.01.2022 19:06

image 25.01.2022. Wiśnicz. Pożar budynku gospodarczego Fot. / PSP Jędrzejów
Komentarze

Pożar wybuchł w budynku garażowym, w którym znajdowały się m.in. maszyny ciężkie.

- Zdarzenie było o tyle poważne, że w pomieszczeniach znajdowały się butle z tlenem i acetylenem, gazami wybuchowymi, które służą do spawania elementów metalowych - poinformował brygadier Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

Zgłoszenie o wybuchu ognia wpłynęło do stanowiska koordynacji ratownictwa po godzinie 17.30. Na miejsce skierowano zespoły państwowej i ochotniczej straży - dodał.

- Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia. Wyznaczyliśmy strefę bezpieczną z uwagi na znajdujące się wewnątrz pomieszczeń butle z wybuchowymi gazami. Po ocenie sytuacji dokonanej przez dowódcę działań ratowniczych, stwierdziliśmy, że butle nie zostały poddane promieniowaniu cieplnemu, ale ze względu na bezpieczeństwo strażaków, poddano je chłodzeniu - relacjonował brygadier Tomasz Szymański.

Następnie butle z gazami spawalniczymi zostały wyniesione na zewnątrz, około 200 m od zabudowań i w dalszym ciągu je schładzano, by zminimalizować zagrożenie. Jednocześnie gaszono palący się dach budynku. 

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Właściciel, w chwili wybuchu ognia był na zewnątrz. Spaliła się więźba dachowa garażu oraz uszkodzone zostały maszyny rolnicze.

Na miejscu działały jednostki zawodowej straży z Jędrzejowa i Włoszczowy oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Małogoszcza, Bocheńca i Kozłowa. Akcja trwała kilka godzin.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Straż Pożarna pożar RK Jędrzejów Tomasz Szymański
other news

Podobne wiadomości

Pożar domu pod Kielcami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pożar domu pod Kielcami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pożar w Suchowoli, jedna osoba ranna

Pożar w Suchowoli, jedna osoba ranna

Pożar auta na Jesionowej

Pożar auta na Jesionowej

Pożar domu w Skarżysku. Nikt nie odniósł obrażeń

Pożar domu w Skarżysku. Nikt nie odniósł obrażeń