Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gminy walczą o frekwencję w wyborach. Stawką wóz strażacki

Udział w wyborach to konstytucyjny obowiązek i przywilej, dlatego w niedzielę idźmy na wybory – apeluje poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: Anna Głąb , Marta Gajda , Izabela Mortas

23.06.2020 17:34

image Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Parlamentarzysta przypomina o dodatkowej zachęcie dla wyborców, czyli akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina do 20 tys. mieszkańców, która będzie miała najwyższą frekwencję w województwie dostanie wóz strażacki dla jednostki OSP.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, świętokrzyskie gminy poważnie podchodzą do obowiązku udziału w wyborach, a możliwość zdobycia samochodu gaśniczego jest dodatkowym argumentem do udziału w głosowaniu.

Starosta i włodarze z powiatu kieleckiego zachęcają do udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich i mobilizują mieszkańców do walki o wozy strażackie. – Za wypełnienie obywatelskiego obowiązku możemy otrzymać za darmo sprzęt warty 800 tys. zł – namawia Mirosław Gębski, starosta kielecki.

- Mieszkańcy mogą sprawić nowy elegancki wóz strażakom, którzy ryzykują swoje życie i zdrowie w akcjach gaśniczych i ratunkowych. Zachęcam do udziału w wyborach i mam nadzieję, że taki nowoczesny sprzęt trafi do jednej z gmin powiatu kieleckiego – mówi Mirosław Gębski.

Mieszkańców mobilizuje też Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów. - Jeśli to właśnie gminie Piekoszów przypadnie zwycięstwo, to zaoszczędzilibyśmy znaczne pieniądze, ponieważ planujemy zakup wozu strażackiego dla naszych strażaków ochotników. Pieniądze moglibyśmy wykorzystać na inne inwestycje w gminie – mówi.

Akcję popierają także inni włodarze z powiatu kieleckiego, między innymi Damian Sławski, wójt gminy Miedziana Góra i Wojciech Ślefarski, wójt gminy Zagnańsk.

Do "Bitwy o wozy" dołącza też gmina Skalbmierz. Jak informuje Kamil Włosowicz, zastępca burmistrza zapewnia, że mieszkańcy bardzo pozytywnie odbierają akcję.

- Myślę, że marzeniem każdego samorządu w województwie świętokrzyskim jest, by do konkretnej gminy trafił taki wóz, który jest przydatny i potrzebny dla bezpieczeństwa mieszkańców. Potrzeby jednostek OSP są bardzo duże – zaznacza.

Gmina zachęca do tego by przystąpili do wyborów prezydenckich, by oddali swój głos. Być może jak dodaje okaże się, że ten cenny samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do gminy Skalbmierz.

Przed pięcioma laty, w pierwszej turze wyborów prezydenckich najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Zagnańsk. Do urn poszło tam wówczas 55 proc. uprawnionych. Na drugim miejscu była gmina Sitkówka Nowiny, z frekwencją na poziomie 54,8 proc. Podium zamknęła Miedziana Góra, gdzie do urn poszło 54 proc. wyborców.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Piekoszów Sitkówka-Nowiny PiS Zagnańsk Miedziana Góra Zbigniew Piątek wybory prezydenckie Skalbmierz Mirosław Gębski MSWiA RK Kielce Damian Sławski Wojciech Ślefarski Kamil Włosowicz
other news

Podobne wiadomości

Profrekwencyjna akcja starosty zachęcająca do udziału w wyborach

Profrekwencyjna akcja starosty zachęcająca do udziału w wyborach

Ministerstwo rozda wozy strażackie za frekwencję w wyborach

Ministerstwo rozda wozy strażackie za frekwencję w wyborach