Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gminy ponownie rozpoczynają „Bitwę o wozy"

Gminy województwa świętokrzyskiego do 20 tys. mieszkańców ponownie rywalizują w „Bitwie o wozy". Za najwyższą frekwencję podczas głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich strażacy otrzymają nowy samochód gaśniczy ufundowany przez MSWiA.

Autor: Daniel Lenart

04.07.2020 11:41

image 04.07.2020 Wola Kopcowa. Akcja zachęcająca do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na zdjęciu: Grzegorz Piwko - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Sylwia Smurzyńska, Wojciech Bugaj - wiceprzewodniczący Rady Gminy Miedziana Góra, Mirosław Gębski - starosta kielecki, Rafał Banaś - prezes OSP w Bobrzy, Ewelina Kaczmarzyk Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Gazetki promujące Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich rozdawał dziś Mirosław Gębski, starosta kielecki. Swoją akcję rozpoczął przed jednym z marketów w Woli Kopcowej.

- To jest najlepszy kandydat z tej dwójki, która pozostała w wyścigu. Jest to osoba, której zwycięstwo pozwoli kontynuować dobre zmiany zachodzące w tej chwili dzięki współpracy rządu, samorządu i prezydenta. Mówię tu o Funduszu Dróg Samorządowych, Funduszu Inwestycji Samorządowych, programach: 500 +, Wakacje + czy Wyprawce szkolnej - mówi starosta.

Jak podkreśla, drugim celem akcji jest zachęcenie wszystkich mieszkańców do udziału w wyborach. Gmina Masłów miała najwyższą frekwencję w pierwszej turze, dzięki czemu do Ochotniczej Straży Pożarnej trafi wóz strażacki. Dostanie go OSP w Woli Kopcowej.

W akcję Mirosława Gębskiego zaangażowali się też strażacy ochotnicy, którzy liczą, że frekwencja znów będzie wysoka i do którejś z jednostek trafi kolejny wóz bojowy. Grzegorz Piwko, strażak ochotnik z Woli Kopcowej nie ukrywa, że taki pojazd bardzo pomaga w akcjach OSP.

Rafał Banaś, prezes OSP w Bobrzy mówi, że jego gminie zabrakło zaledwie 36 głosów, by wygrać z Masłowem, dlatego jeszcze mocniej niż przed pierwszą turą, strażacy zaangażowali się w namawianie mieszkańców do udziału w wyborach.

- Niestety w pierwszej turze przegraliśmy z Masłowem o zaledwie pół procent. Zostaliśmy ostatnią jednostką OSP w naszej gminie, która ma samochód z 1989 roku - mówi Rafał Banaś.

Mirosław Gębski wraz ze strażakami odwiedzi Masłów, Zagnańsk, Samsonów, Miedzianą Górę, Kostomłoty i Tumlin.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Duda wybory prezydenckie Mirosław Gębski MSWiA RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Szef MSWiA: w II turze wyborów kolejna edycja Bitwy o Wozy

Szef MSWiA: w II turze wyborów kolejna edycja Bitwy o Wozy

MSWiA w sprawie akcji „Bitwa o wozy

MSWiA w sprawie akcji „Bitwa o wozy": rozstrzygnięcie po pisemnym potwierdzeniu frekwencji przez PKW

W tej gminie frekwencja była rekordowa. Liczą więc na sukces w „Bitwie o wozy”

W tej gminie frekwencja była rekordowa. Liczą więc na sukces w „Bitwie o wozy”

Ministerstwo rozda wozy strażackie za frekwencję w wyborach

Ministerstwo rozda wozy strażackie za frekwencję w wyborach