Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gmina Obrazów przygotowuje szkoły na nowy rok w dobie koronawirusa

W gminie Obrazów trwają intensywne przygotowania do wznowienia nauki w szkołach od 1 września. Z powodu epidemii koronawirusa trzeba zastosować szczególne środki ostrożności.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

08.08.2020 16:54

image Na zdjęciu: Krzysztof Tworek, wójt Obrazowa Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jak powiedział wójt Krzysztof Tworek, kupiony został duży zapas płynu do dezynfekcji, w szkołach są dozowniki, a jeszcze w tym miesiącu we wszystkich placówkach zainstalowane zostaną tzw. bramki natryskowe. Każdy uczeń wchodząc do szkoły nie będzie w stanie ominąć tego miejsca. Dzięki temu wyeliminowane zostanie ryzyko, czy ktoś zdezynfekuje ręce czy nie, ponieważ takiej bramki nie można pokonać bez wykonania tego zabiegu.

Dorota Kiliańska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrazowie powiedziała, że aby uniknąć sytuacji kumulowania się większej liczby osób w jednym miejscu wykorzystano posiadanie czterech oddzielnych wejść do szkoły. Każde z nich przydzielone zostało poszczególnym klasom. W szatni każde dziecko ma swoją odrębną szafkę. W szkole jest stołówka. Zdecydowano, że obiady będą wydawane co 15 minut dla innej klasy, aby była rotacja.

- Nie ukrywam, że jest pewna obawa o bezpieczeństwo nas wszystkich, ale jeśli zachowamy wszystkie środki ostrożności to myślę, że będziemy mogli spokojnie pracować. Wszyscy są już stęsknieni za szkołą uczniowie, nauczyciele i rodzice - dodała dyrektor Dorota Kiliańska.

Szkoła Podstawowa w Obrazowie jest największą w gminie. Uczy się w niej 200 uczniów. W sumie, w placówkach prowadzonych przez obrazowski samorząd uczy się 400 dzieci.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Obrazów RK Sandomierz Krzysztof Tworek koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Obrazów będzie miał amfiteatr

Obrazów będzie miał amfiteatr

Aktywni mieszkańcy gminy Obrazów mają swój klub

Aktywni mieszkańcy gminy Obrazów mają swój klub

Duże problemy z wodą w gminie Obrazów. Sytuacja systematycznie się powtarza

Duże problemy z wodą w gminie Obrazów. Sytuacja systematycznie się powtarza