Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Giemza na mecie w Dżuddzie. Dobry występ kielczanina

Kielczanin Maciej Giemza (Husqvarna) zajął 18. miejsce w klasyfikacji generalnej motocyklistów 44. Rajdu Dakar, który zakończył się w Arabii Saudyjskiej. Ostatni etap z metą w Dżuddzie wygrał Chilijczyk Pablo Quintanilla (Honda). 26 – letni zawodnik ORLEN Team był 30.

Autor: Rafał Szymczyk

14.01.2022 12:57 / Aktualizacja 15.01.2022 12:01

image Na zdjęciu: Maciej Giemza na mecie 44. Rajdu Dakar Fot. / Orlen Team
Komentarze

Zwycięzcą rajdu wśród motocyklistów został Sam Sunderland, który przed piątkowym etapem miał prawie siedem minut przewagi nad Quintanillą. Jest to drugie zwycięstwo Brytyjczyka w Dakarze. Wcześniej triumfował w 2017 roku. Równocześnie to pierwszy sukces marki Gas Gas w najtrudniejszym rajdzie terenowym świata.

Maciej Giemza, który chciał osiągnąć dobry wynik, postawił tym razem na rozważną jazdę. Wychowanek KTM Novi Korona Kielce uniknął problemów i osiągnął metę w Dżuddzie prawie czternaście minut za Quintanillą. W klasyfikacji generalnej utrzymał jednak wysokie 18. miejsce.

– Jestem na mecie. Niesamowicie się cieszę. Może tego do końca po mnie nie widać, bo zmęczenie daje się we znaki. Na ostatnim etapie chciałem tylko szczęśliwie dojechać. Walka o wynik zeszła na dalszy plan – powiedział Maciej Giemza.

W swoim najlepszym dakarowym występie w 2020 roku, mieszkający w Piekoszowie zawodnik, był 17. W 44. Rajdzie Dakar wystartowało 144 motocyklistów, do mety dojechało 124.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piekoszów KTM Novi Dakar RK Kielce Maciej Giemza
other news

Podobne wiadomości

Maciej Giemza znów zaskoczył

Maciej Giemza znów zaskoczył

Kolejny awans Macieja Giemzy

Kolejny awans Macieja Giemzy

Maciej Giemza w pierwszej „dziesiątce”

Maciej Giemza w pierwszej „dziesiątce”

Równa jazda Macieja Giemzy

Równa jazda Macieja Giemzy