Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gdzie po pomoc w święta?

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy będą potrzebowali pilnej porady lekarskiej w czasie Świąt Wielkanocnych mogą otrzymać pomoc w ramach świątecznej i nocnej opieki zdrowotnej.

Autor: Monika Miller

02.04.2021 15:50

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce
Komentarze

- W tym czasie te punkty będą czynne całą dobę - informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Konsultacja medyczna może odbyć się w różny sposób. Pacjenci mogą sami zgłosić się do gabinetu lekarskiego lub otrzymać niezbędne informacje w formie teleporady. W razie uzasadnionych przypadków może być to wizyta medyka w domu chorego - mówi.

Jeżeli podejrzewamy, że przyczyną naszego złego stanu samopoczucia jest zakażenie koronawirusem, należy poinformować o tym lekarza.

- Jeżeli decydujemy się na osobistą wizytę, to pamiętajmy o wszystkich zasadach bezpieczeństwa, czyli dystans, dezynfekcja i maseczka. Może zdarzyć się tak, że w punkcie będzie kilka osób oczekujących - dodaje.

W czasie świąt będzie można przebadać się także na obecność koronawirusa.

Punkty wymazowe są czynne. Niektóre z nich na czas świąteczny zmieniły godziny przyjmowania pacjentów. Wszystkie informacje aktualizowane są na stronie internetowej NFZ.
W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia należy zadzwonić na numer alarmowy 112. W czasie świąt do dyspozycji pacjentów są konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta. Pod nr tel. 800 190 590 bezpłatnie i przez całą dobę mieszkańcy regionu uzyskają wszelkie, niezbędne informacje o postępowaniu w przypadku zakażenia koronawirusem.

Konsultanci podpowiedzą również, gdzie szukać najbliższego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz jak skontaktować się ze szpitalem.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ opieka medyczna RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Zdrowie RK Kielce RK Końskie koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Gdzie po pomoc medyczną w święta?

Gdzie po pomoc medyczną w święta?