Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Fundusz Dróg Samorządowych działa. Kolejna ulica dzięki rządowej dotacji zmodernizowana

Ulica Nowe Piaski w Ostrowcu Świętokrzyskim, dzięki rządowej dotacji zyskała zupełnie nowe oblicze. 400 metrów jezdni zostało pokryte asfaltem, a drogę poszerzono do 7 metrów. Prace nad tą inwestycją zakończono miesiąc przed planowanym terminem.

Autor: Emilia Sitarska

17.07.2020 15:25

image 17.07.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Ulica Nowe Piaski po remoncie Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy ulicy są zadowoleni, że tak długo wyczekiwana inwestycja wreszcie doszła do skutku. Elżbieta Borek uważa, że dzięki drodze osiedle się rozwinie.

- Super. Ludzie tu walczyli, żeby była nowa droga, bo poprzednia była zaniedbana, a dziś jest piękna - mówi Elżbieta Borek.

Jak informuje prezydent miasta Jarosław Górczyński, ulica Nowe Piaski nie jest zbyt długa, ale istotna dla osiedla Kolonia Robotnicza. Nowa nawierzchnia i lepsze warunki sprawiają też, że rośnie zainteresowanie działkami. 

- Roboty obejmowały budowę zupełnie nowej drogi z chodnikiem, ścieżką rowerową i zatoką autobusową. Pojawiły się elementy małej architektury, a także zieleń. Jest też nowoczesne oświetlenie - mówi Jarosław Górczyński.

Jak dodaje naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej urzędu miasta Artur Majcher, nowością jest interaktywne przejście dla pieszych, pierwsze takie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Są to czujniki ruchu, są też „kocie łapki” wmontowane bezpośrednio w nawierzchnię. Świecą się i tym samym sygnalizują kierowcom, że pieszy znajduje się w obrębie przejścia - wyjaśnia Artur Majcher i nie wyklucza, że takich elementów w mieście może pojawić się więcej.

Budowa drogi kosztowała 1,7 mln złotych, z czego 1 milion, to rządowe dofinansowanie. W Ostrowcu trwają jeszcze remonty 7 ulic, a wkrótce rozpocznie się 5 kolejnych inwestycji drogowych.

Galeria zdjęć Ostrowiec Świętokrzyski. Ulica Nowe Piaski po remoncie (17.07.2020) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

inwestycja Ostrowiec Świętokrzyski RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

Pięknieje park pałacowy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pięknieje park pałacowy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pożar kamienicy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pożar kamienicy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Elitarna klasa powstaje w Ostrowcu. Będą kształcili się cyberspecjaliści

Elitarna klasa powstaje w Ostrowcu. Będą kształcili się cyberspecjaliści

Liceum Chreptowicza w Ostrowcu będzie kształciło kadry cyberarmii

Liceum Chreptowicza w Ostrowcu będzie kształciło kadry cyberarmii