Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Finał policyjnego pościgu na przydomowym ogrodzeniu

Staranowaniem ogrodzenia zakończyła się ucieczka 17-letniego kierowcy volvo przed policją. Do pościgu doszło wczoraj w gminie Bliżyn.

Autor: Monika Miller

28.05.2020 09:55

image 28.05.2020. Górki. Kolizja volvo Fot. / Świętokrzyska Policja

Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku informuje, że po godzinie 11.00 funkcjonariusze patrolowali trasę nr 42 i w miejscowości Brzeście postanowili skontrolować kierowcę osobowego volvo.

- Stróże prawa włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, tym samym dając znaki do zatrzymania się. Kierowca jednak się do nich nie zastosował i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. Kierowca jechał brawurowo i zmuszał innych kierowców do hamowania i wjeżdżania na pobocze - relacjonuje.

Po przejechaniu kilku kilometrów samochód skręcił w boczną drogę do miejscowości Górki, a następnie z impetem wjechało w ogrodzenie posesji.

28.05.2020. Górki. Kolizja volvoFot. Świętokrzyska Policja

- Uciekinier nie dawał za wygraną i pobiegł do pobliskiego lasu. Po chwili został zatrzymany. Okazało się, że to 17-letni mieszkaniec gminy Bliżyn. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Był trzeźwy, jednak badanie narkotestem dało wynik pozytywny - dodaje.

Nastolatek, po uderzeniu w płot, nie doznał żadnych urazów. Autem podróżowała także jego koleżanka, której także się nic nie stało. Pirat drogowy trafił do celi.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że odpowie także za narażenie innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja Bliżyn RK Starachowice pościg
other news

Podobne wiadomości

Pościg za motocyklistą. Odpowie za trzy przestępstwa

Pościg za motocyklistą. Odpowie za trzy przestępstwa

Policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli

Policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli

Szalony pościg po Kielcach. Kierowca z zakazem i pod wpływem

Szalony pościg po Kielcach. Kierowca z zakazem i pod wpływem