Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Festiwal filmowy w Sandomierzu odbędzie się w formule hybrydowej

Tegoroczny Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu będzie mieć inną niż zwykle formę. Będzie hybrydowy tzn. odbywać się będzie zarówno w sposób rzeczywisty jak i online.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

25.06.2020 18:43

image Video konferencja. Katarzyna Kubacka-Seweryn - dyrektor artystyczny Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych oraz Michał Mendak - rzecznik Urzędu Miasta w Sandomierzu, Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza, Katarzyna Knap-Sawicka - kierownik referatu kultury, promocji , turystyki i sportu w Urzędzie Miasta , red. Joanna Sarwa . Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Zostanie wydłużony w  czasie. Pierwszy etap odbędzie się od 3 do 6 lipca, a kolejne wydarzenia będą organizowane aż do grudnia.

Na początku lipca widzowie będą mogli zobaczyć kilka projekcji w kinie Starówka oraz na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Będą to m.in. filmy pt. „Powrót Bena”, „Nauka spadania”  czy „Bilet na księżyc”. Odbywać się będą pokazy w ramach cyklu pn. „Debiuty - studio Muńka prezentuje”.  

Impreza będzie także okazją do pokazania filmów nominowanych do nagród Światowego Festiwalu Filmów Niezależnych Grand Off.

- Odbędą się spotkania m.in. z reżyserem Januszem Majewskim oraz Łukaszem Śródką - informuje Katarzyna Kubacka- Seweryn dyrektor artystyczny festiwalu.

Nie zabraknie też innych, stałych pozycji jak np. czytanie bajek w ogrodzie Domu Długosza oraz warsztatów dla dzieci pn. „Filmowe Ogrody Wyobraźni”.

Jeszcze nie zdecydowano, kto w tym roku będzie Reżyserem Niezwykłym, natomiast wiadomo, że Aktorem Niezwykłym będzie Janusz Gajos.

W ramach Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych odbędzie się koncert z okazji 70 urodzin Jacka Cygana. Wystąpią jego przyjaciele m.in.  Anna Jurksztowicz, Katarzyna Zielińska,  Grzegorz Markowski, Jerzy Filar i Krzysztof Materna.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec wyraził zadowolenie, że udało się zorganizować ten Festiwal pomimo trudności i obostrzeń, do których trzeba się dostosować. Ta kontynuacja jest ważna, ponieważ impreza jest dużą promocją dla miasta jako ośrodka znanego i docenianego  przez filmowców.

Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych odbędzie się w Sandomierzu po raz 17.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych RK Sandomierz Marcin Marzec
other news

Podobne wiadomości

Karol Bielecki: warto wesprzeć Wisłę Sandomierz

Karol Bielecki: warto wesprzeć Wisłę Sandomierz

Sandomierz oblężony przez turystów

Sandomierz oblężony przez turystów

Rajd papieski po raz jedenasty przejechał przez Sandomierz. Inaczej niż zwykle

Rajd papieski po raz jedenasty przejechał przez Sandomierz. Inaczej niż zwykle

21 lat temu Jan Paweł II odwiedził Sandomierz. Na pamiątkę przejadą w rajdzie papieskim

21 lat temu Jan Paweł II odwiedził Sandomierz. Na pamiątkę przejadą w rajdzie papieskim