Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Festiwal E(x)plory. Młodzi naukowcy przedstawią nowatorskie pomysły

Aplikacja prozdrowotna dla zapracowanych, metody tworzenia biomateriałów, czy zamek do drzwi ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym, to tylko niektóre z około 30 projektów badawczych, prezentowanych podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory rozpoczynającego się w Podzamczu Chęcińskim.

Autor: Daniel Lenart

29.09.2020 07:48

image Na zdjęciu: Natalia Fitowska i Szymon Stasik Fot. / explory.pl

Jak mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii w tym roku z powodu pandemii festiwal odbywał się będzie w Internecie. Oglądać go można będzie na stronie explory.pl.

- Jest to strona, gdzie można zobaczyć wizytówki wszystkich młodych naukowców prezentujących swoje projekty. Poza tym będzie tam transmitowany na żywo program festiwalu, dostępne będą także wykłady i pokazy naukowe - informuje Joanna Gogolińska.

Festiwal zaczyna się o godzinie 9.00 Jak informuje dyrektor fundacji, pierwszą transmitowaną pozycją będzie dyskusja na temat pracy naukowej w dobie pandemii.

- Będzie także wykład na temat fake newsów w czasach koronawirusa. Będzie także spotkanie z Szymonem Kanikowskim, czyli laureatem festiwalu E(x)plory. Z kolei Maciej Oswald, dziennikarz radiowej Czwórki, będzie rozmawiał z uczestnikami obecnej edycji konkursu.

Organizatorzy przygotowali również ciekawe wykłady i warsztaty dla młodzieży szkolnej interesującej się nauką.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Podzamcze Chęcińskie Explory RK Kielce koronawirus Fundacja Zaawansowanych Technologii Joanna Gogolińska Szymon Kanikowski Maciej Oswald
other news

Podobne wiadomości

E(x)plory 2019. Nowatorskie pomysły młodych naukowców

E(x)plory 2019. Nowatorskie pomysły młodych naukowców