Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Enea Połaniec wspiera Dom Pomocy Społecznej w Kurozwękach

Duży zapas nowej pościeli przekazała Enea Połaniec dla Domu Pomocy Społecznej w Kurozwękach w gminie Staszów. Akcję charytatywną zorganizowali społeczni inspektorzy pracy, którzy kupili pościel za zebrane wśród siebie pieniądze.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

29.07.2020 15:31

image Przekazanie kompletów pościeli przez społecznych inspektorów pracy Enei Połaniec dla DPS w Kurozwękach Fot. / Enea Połaniec

- W trudnym dla wszystkich czasie pandemii chcieliśmy tak po prostu pomóc, w dobie koronawirusa musimy szczególnie troszczyć się o osoby najsłabsze, które same nie mogą zadbać o siebie i dlatego wybraliśmy Dom Pomocy Społecznej. Mieszkają tam osoby starsze, przewlekle chore i samotne - powiedział Ryszard Ferenc, społeczny inspektor pracy w Enei Elektrowni Połaniec.

DPS w Kurozwękach prowadzą zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Dyrektor siostra Barbara Ziółkowska powiedziała, że nowa pościel bardzo się przyda, ponieważ są to rzeczy, które dość szybko się zużywają w takiej placówce, gdzie często trzeba dokonywać zmiany pościeli i ją prać. Część pensjonariuszy wymaga wzmożonych procedur więc tym bardziej cieszy się z tych darów.

Przekazana pościel dla pensjonariuszy DPS została kupiona u polskich producentów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kurozwęki DPS RK Sandomierz Enea