Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Elektryczne auto dla urzędu gminy

Elektryczny samochód marki Hyundai będzie służył urzędnikom magistratu w gminie Lipnik. Na zakup auta wartego 200 tys. zł, urząd dostał preferencyjną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Autor: Emilia Sitarska

28.09.2020 15:40

image 28.09.2020. Lipnik. Samochód elektryczny w gminie. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Socha - zastępca dyrektora Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Andrzej Grządziel - wójt gminy Lipnik Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak informuje wójt Andrzej Grządziel, poprzedni samochód służbowy będzie woził starszych mieszkańców do klubu Senior Plus i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

- Mamy spłatę przez 10 lat, po 20 tys. zł rocznie. Dwie ostatnie będą umorzone. Oprocentowanie jest niskie, bo wynosi 1,7 proc., bardzo opłacalna sytuacja. Pracownicy będą mieć uprawnienia do używania tego samochodu, nie będziemy dodatkowo zatrudniać kierowcy – informuje Andrzej Grządziel.

Nowy nabytek gminy na jednym ładowaniu może przejechać 480 kilometrów. Koszt przejechania 100 kilometrów to ok. 10 zł. Samochód jest też wyposażony w systemy służące bezpieczeństwu.

Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że zainteresowane są kolejne samorządy, ale nie tylko one mogą skorzystać z pomocy funduszu. Pożyczka przysługuje także przedsiębiorcom, a pieniądze są jeszcze dostępne. Ryszard Gliwiński podkreśla, że wsparcie jest nisko oprocentowane i jest korzystniejsze niż wzięcie samochodu w leasing.

Galeria zdjęć Lipnik. Samochód elektryczny w gminie (28.09.2020) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lipnik Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej RK Ostrowiec Św. Ryszard Gliwiński Andrzej Grządziel wójt Lipnika
other news

Podobne wiadomości

OSP Lipnik z nowym wozem

OSP Lipnik z nowym wozem

Utrudnienia na trasie Lipnik - Sandomierz

Utrudnienia na trasie Lipnik - Sandomierz

Radni gminy Lipnik pomagają medykom

Radni gminy Lipnik pomagają medykom

W gminie Lipnik rozdają maseczki

W gminie Lipnik rozdają maseczki