Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dziś pożegnamy ks. Czesława Walę. Msze pogrzebowe w Rudniku nad Sanem i Kałkowie-Godowie

W Rudniku nad Sanem i Kałkowie-Godowie odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe księdza Czesława Wali, twórcy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Kałkowie.

Autor: Anna Głąb

02.06.2020 11:45

image Ksiądz Czesław Wala Fot. / diecezjasandomierska.pl
Komentarze

Ksiądz Czesław Wala spocznie w kaplicy kościoła, który wybudował. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek, a zakończą mszą w sobotę, po której kapłan zostanie pochowany w dolnym kościele sanktuarium w Kałkowie.

Jak informuje obecny kustosz ks. Zbigniew Stanios, w czwartek o godzinie 19.30 w kościele w Rudniku-Stróży (rodzinnej parafii ks. Wali) odbyła się msza święta w intencji zmarłego.

W piątek o 11.00  zaplanowano mszę w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudniku nad Sanem. Stąd trumna z ciałem zostanie przewieziona do Kałkowa. Od godziny 15.00  potrwa czuwanie z koronką do Bożego Miłosierdzia. Później rozpocznie się modlitwa indywidualna z programem słowno-muzycznym. Parafianie będą mogli  pożegnać się z duchownym  na mszy o 20.00. Ta modlitwa zaplanowana jest jeszcze na kilka godzin w nocy, do 23.00

W sobotę od 7.00 będzie trwało czuwanie przy trumnie, a przed 11.00 ciało zostanie przeniesione do ołtarza polowego, gdzie odbędzie się msza pogrzebowa. Po niej ciało spocznie w dolnym kościele w Kałkowie.

Ksiądz Czesław Wala, twórca, budowniczy i wieloletni kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie, zmarł 31 maja 2020 r. w wieku 84 lat.

Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg:

Czwartek (4 czerwca), godz. 19 30. - msza św. w parafii NMP Matki Kościoła w Rudniku Stróża

Piątek (5 czerwca). Godz. 11.00 - msza św. w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudniku n. Sanem; godz. 20.00 - msza św. w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie

Sobota (6 czerwca). Godz. 11.00 - msza św. pogrzebowa w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kałków RK Starachowice ks. infułat Czesław Wala
other news

Podobne wiadomości

Nie żyje ks. Czesław Wala, twórca sanktuarium w Kałkowie

Nie żyje ks. Czesław Wala, twórca sanktuarium w Kałkowie