Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dziś burze i opady niemal w całym kraju

Dziś niemal w całym kraju będą występowały burze i przelotne opady deszczu, z wyłączeniem Warmii i Mazur. Termometry pokażą od 23 do 27 stopni Celsjusza.

19.08.2020 06:50
Źródło: IAR

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Renata Morąg / Radio Kielce

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik zaznacza, że burzom mogą towarzyszyć gwałtowne zjawiska. Prognozowane są intensywne opady deszczu do 30-40 milimetrów i porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Michał Ogrodnik zaznacza, że środa będzie ostatnim dniem, w którym burze występują niemal w całym kraju. W czwartek mogą się one pojawić jedynie na północnym wschodzie.

Michał Ogrodnik dodaje, że dziś najcieplej będzie na zachodzie - temperatura osiągnie 27 stopni Celsjusza. W centrum termometry pokażą 25 stopni, a na południowym wschodzie - do 23 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w piątek nad Polskę zacznie napływać gorąca masa powietrza zwrotnikowego i wrócą upały - termometry pokażą nawet powyżej 30 stopni Celsjusza. Taka pogoda długo się nie utrzyma, bo już w sobotę znowu pojawią się opady i burze.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

IMGW burze