Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Duży sukces powiatu kieleckiego

Powiat kielecki zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców. Konkurs organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich. Starosta kielecki Mirosław Gębski informuje, że powiat otrzymał także tytuł honorowy „Dobry Polski Samorząd 2019”.

Autor: Monika Miller

01.10.2020 15:54

image 01.10.2020. Ossa. Zgromadzenie Ogólne ZPP. Na zdjęciu (od lewej): Mirosław Gębski - starosta kielecki i Tomasz Pleban - wicestarosta kielecki Fot. / powiat.kielce.pl

- W poprzedniej edycji rankingu zajęliśmy trzecie miejsce, natomiast dwa lata temu pierwsze miejsce razem z powiatem kartuskim. Awans na pozycję lidera jest potwierdzeniem tego, że powiat kielecki coraz bardziej sprzyja inwestycjom i rozwojowi. Ciągle wprowadzamy rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca - zaznacza.

Starosta podkreśla, że samorządy klasyfikowane są według ponad 60 kryteriów oceny. Dziś podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki dodaje, że w 2019 roku powiat pozyskał prawie 20 mln zł dotacji na inwestycje w infrastrukturę. Za te pieniądze m.in. wybudowano chodnik w Chęcinach i zmodernizowano zespół porodowy w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

Mariusz Ściana, członek zarządu powiatu kieleckiego zaznacza, że oprócz inwestycji w 2019 roku realizowanych było m.in. 14 programów i zadań na rzecz osób niepełnosprawnych. Powiat włączył się także w promowanie aktywnego stylu życia poprzez organizowanie lub współfinansowanie imprez sportowych.

We wtorek starosta kielecki Mirosław Gębski wraz z wicestarostą Tomaszem Plebanem odebrali statuetkę podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP w Ossie w gminie Biała Rawska.

Galeria zdjęć Ossa. Zgromadzenie Ogólne ZPP (01.10.2020) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Powiat Kielecki Mirosław Gębski RK Kielce Tomasz Pleban Mariusz Ściana
other news

Podobne wiadomości

Powiat kielecki krajowym liderem. Dzięki rządowemu dofinansowaniu oddano do użytku kolejne drogi

Powiat kielecki krajowym liderem. Dzięki rządowemu dofinansowaniu oddano do użytku kolejne drogi

Powiat kielecki zwycięzcą ogólnopolskiego rankingu

Powiat kielecki zwycięzcą ogólnopolskiego rankingu