Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Duże zwolnienia w MAN-ie. Ominą Starachowice?

Duże zwolnienia w niemieckim MAN-ie. Koncern Volkswagena, do którego należy spółka, chce ciąć koszty przez redukcje etatów, pracę może stracić 9,5 tysiąca osób.

Autor: Anna Głąb

15.09.2020 10:26

image 02.06.2020 Starachowice. Zakłady MAN Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dzięki temu rentowność firmy do 2023 roku ma wzrosnąć o 8 procent, co daje 1,8 miliarda euro   podaje agencja prasowa Bloomberg. Zamknięcie grozi zakładom w Steyr w Austrii oraz w Plauen i Wittlich w Niemczech.

- Podobne redukcje nie są planowane w Starachowicach - uspokaja przewodniczący NSZZ Solidarność w zakładzie Jan Seweryn i dodaje, że zwolnienia w Niemczech mają objąć głównie administrację.

Koszty produkcji w Polsce są znacznie niższe niż w Niemczech. Nie wydaje się, by problemy dotyczące zakładów produkujących ciężarówki, a te właśnie są produkowane w Niemczech i Austrii, przełożyły się na produkcję autobusów w zakładach MAN-a w Starachowicach i w Ankarze.

Obecnie plany produkcyjne w MAN w Starachowicach są bardzo duże, bo do końca bieżącego roku i w całym przyszłym z taśmy montażowej ma zjeżdżać codziennie dwanaście autobusów wyjaśnia Jan Seweryn. Jego zdaniem można się spodziewać nawet tego, że część produkcji z Niemiec zostanie przeniesiona do Polski.

Obecnie w starachowicki MAN-ie pracuje 3,5 tys. osób, z tego 400 to pracownicy zatrudnieni przez agencję pracy tymczasowej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

praca MAN RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Nowoczesny, hybrydowy MAN dla Ostrowca?

Nowoczesny, hybrydowy MAN dla Ostrowca?

Dobre prognozy dla starachowickiego MAN-a

Dobre prognozy dla starachowickiego MAN-a

Coraz więcej chorych na koronawirusa w MAN-ie

Coraz więcej chorych na koronawirusa w MAN-ie

Wzrosły płace w MAN w Starachowicach

Wzrosły płace w MAN w Starachowicach