Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Duże zainteresowanie kieleckim budżetem obywatelskim

183 projekty zgłosili mieszkańcy Kielc w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku, najwięcej projektów pojawiło się w kategorii zadań nieinwestycyjnych, które mają na celu integrację mieszkańców różnych części miasta.

Autor: Marek Orkisz , Dorota Klusek

08.07.2020 10:47

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Radio Kielce

Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc mówi, że teraz rozpoczął się proces weryfikacji projektów, który potrwa przez wakacyjne miesiące.

- Pracownicy urzędu miasta będą sprawdzali projekty pod względem możliwości realizacji, zgodnie z regulaminem. Między innymi, czy jest możliwość realizacji zadania w ciągu jednego roku, bo to jest główna idea budżetu obywatelskiego - mówi rzecznik.

Na początku września zostanie opublikowana lista projektów ocenionych pozytywnie i negatywnie. Autorzy tych, które uzyskały negatywną ocenę, będą mieli siedem dni na złożenie odwołania i naniesienie jeśli to możliwe ewentualnych poprawek.

Głosowanie rozpocznie się 25 września i potrwa do 9 października. Sześć dni później poznamy ostateczne wyniki tegorocznej edycji. W tym roku mieszkańcy Kielc, zgłaszali projekty w trzech kategoriach. Wśród zadań inwestycyjnych dużych (powyżej wartości 150 tys. zł) wpłynęło 30 pomysłów, zaś wśród małych (poniżej 150 tys. zł) - 57. Tomasz Porębski podkreśla, że najwięcej projektów pojawiło się jednak w kategorii zadań nieinwestycyjnych, bo aż 96.

- Oprócz pomysłów związanych z budową boisk, siłowni zewnętrznych, placów zabaw czy miejsc parkingowych, czyli takich, które trafiają do każdego budżetu obywatelskiego w dużej ilości, pojawiły się też bardziej nieszablonowe pomysł jak „Kielecki Central Park” na Czarnowie, czy obchody 10-lecia „Bandy Świrów”, czyli jubileusz kultowej drużyny Korony Kielce - wymienia.

Wśród zaproponowanych do realizacji zadań pojawiła się również propozycja utworzenia napisu „I (serce) Kielce” w centrum miasta, zakup smogowozu, utworzenia ogrodu sensorycznego dla dzieci w Parku Dygasińskiego, czy książkomatu dla kielczan.

W tym roku będzie można głosować wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej. W celu wyeliminowania nieprawidłowości każdy głos będzie potwierdzany SMS-em. Każda osoba będzie mogła zagłosować tylko raz - na 1 zadanie inwestycyjne duże, 3 inwestycyjne małe oraz 5 nieinwestycyjnych.

Pełna lista projektów wraz z ich szczegółowymi opisami jest dostępna na stronie internetowej pod adresem www.bo.kielce.eu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

budżet obywatelski RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kielecki budżet obywatelski przedłużony

Kielecki budżet obywatelski przedłużony

Punkty Widzenia: budżet obywatelski czy budżet aktywistów? [GŁOSUJ]

Punkty Widzenia: budżet obywatelski czy budżet aktywistów? [GŁOSUJ]

Kolejny budżet obywatelski Kielc. Znamy szczegóły

Kolejny budżet obywatelski Kielc. Znamy szczegóły