Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Drzewa z małogoskiego rynku potrzebują pomocy

W ubiegłym roku gmina Małogoszcz zleciła przeprowadzenie opinii dendrologicznej 11 drzew jakie znajdują się na rynku. Jak się okazuje, ich stan jest na tyle poważny, że trzeba podjąć szybkie działania by je uratować.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

29.09.2020 11:58

image 28.09.2020. Małogoszcz. Drzewa na rynku Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak poinformował Mariusz Piotrowski, burmistrz Małogoszcza według opinii dendrologicznej jedno z drzew - lipa - z uwagi na zły stan została wskazana do wcięcia, natomiast stan pozostałych drzew określony został jako średni.

Zalecono specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne, które mają poprawić ich system korzeniowy. Jak dodał, na rynku oprócz lip są również modrzewie i klony. Intencją gminy jest uratować wszystkie drzewa, dlatego podjęte będą prace wskazane w opinii dendrologicznej.

Opinia o stanie drzew była bardzo ważna biorąc pod uwagę plany dotyczące poprawy wizerunku placu Tadeusza Kościuszki oraz zagospodarowania zieleni na rynku. Zgodnie z koncepcją na rynku ma pojawić się więcej zieleni.

Gmina Małogoszcz ogłosiła konkurs dla architektów krajobrazu na opracowanie koncepcji na zagospodarowanie zieleni. Na płycie ma pojawić się także podświetlana fontanna oraz tablica multimedialna, która będzie informowała o historii miasta i jego zabytkach. Są również plany, aby na Rynku stanął pomnik upamiętniający bitwę Powstania Styczniowego, do której doszło 24 lutego 1863 roku pod Małogoszczem.

Galeria zdjęć Małogoszcz. Drzewa na rynku (28.09.2020) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

drzewa Małogoszcz RK Jędrzejów Mariusz Piotrowski
other news

Podobne wiadomości

To nie anomalia przyrodnicza - drzewa kwitną jesienią

To nie anomalia przyrodnicza - drzewa kwitną jesienią

W ogrodzie biskupim uratowano drzewa mające ponad 150 lat

W ogrodzie biskupim uratowano drzewa mające ponad 150 lat