Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Drużyna PiS rozpoczęła w Pińczowie kampanię przedkongresową

Spotkanie w Pińczowie członków powiatowych struktur partii rządzącej rozpoczęło przygotowania do zbliżającego się jesiennego Kongresu Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: Marta Gajda

24.09.2020 20:44

image 24.09.2020. Pińczów. Spotkanie powiatowych struktur PiS. Na zdjęciu (w środku): Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, poseł Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Region świętokrzyski będzie dysponował na kongresie największą liczbą delegatów spośród wszystkich okręgów wyborczych. Przedtem jednak na zjeździe okręgowym PiS, który zaplanowano na 17 października w Targach Kielce, zostanie wybranych 65 delegatów.

Jak poinformował poseł Krzysztof Lipiec, w zjeździe wezmą udział osoby, które będą tzw. wirylistami, którym z racji pełnionych funkcji będzie przysługiwał również mandat na kongres Prawa i Sprawiedliwości.

-To członkowie rady politycznej, parlamentarzyści, marszałek sejmiku, wojewoda. Łącznie będzie ponad 100 delegatów podczas kongresu. Będziemy stanowić silną reprezentacją świętokrzyską na kongresie PiS - dodał poseł.

Podczas spotkania w Pińczowie mówiono m.in. o wyzwaniach, celach powiatowej organizacji, ale przede wszystkim zwracano uwagę na rolę PiS.

- To bardzo ważne wydarzenie dla środowiska Prawa i Sprawiedliwości, partii rządzącej, która w dalszym ciągu podtrzymuje wolę odpowiedzialności za naszą ojczyznę - mówił poseł Krzysztof Lipiec. Prezes świętokrzyskich struktur Prawa i sprawiedliwości zapewnił, że spotkanie na Ponidziu było owocne, a rozmowy konstruktywne.

- Prawo i Sprawiedliwość nie ustaje w swej aktywności. Będziemy rozmawiać o programie PiS. Bardzo nam zależy na tym, abyśmy również do programu naszej organizacji, który ostatecznie zostanie zatwierdzony na kongresie, Ponidzie stało się przyczynkiem - zaznacza.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski podkreślił, że kongres będzie bazował na inicjatywach oddolnych. Dodał, że pierwsze ich przejawy już zaistniały.

- Mam nadzieję, że jeżeli stąd pójdzie wyraźny sygnał, że chcemy coś zmieniać, to będzie to uwzględnione. Każdy program wymaga zmian, bo Polska ciągle zmienia się na lepsze. Myślę, że to tempo nabierze jeszcze większego rozmachu, a Polska pod koniec kadencji będzie jeszcze bardziej piękna niż dotychczas - zaznaczył.

Rozpoczynając kampanię przedkongresową, członkowie świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości liczą, że od wyborców zbiorą głosy i opinie, które przyczynią się do powstania bardzo dobrego programu PiS.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Targi Kielce Pińczów PiS RK Kazimierza Wielka RK Kielce Kongres Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Czerwińska po spotkaniu kierownictwa PiS: piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski

Czerwińska po spotkaniu kierownictwa PiS: piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski

14 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii, w tym Jan Krzysztof Ardanowski

14 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii, w tym Jan Krzysztof Ardanowski

W Jachrance wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

W Jachrance wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

Piknik zwycięstwa w Tokarni. Działacze PiS podsumowali kampanię Andrzeja Dudy

Piknik zwycięstwa w Tokarni. Działacze PiS podsumowali kampanię Andrzeja Dudy