Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dla kogo „Czyste Serca”? Można zgłaszać kandydatów

Do końca sierpnia można zgłaszać kandydatów do nagrody wojewody świętokrzyskiego „Czyste Serce”. To wyróżnienie przyznawane od 2003 roku za propagowanie wśród dzieci i młodzieży stylu życia wolnego od uzależnień.

Autor: Marlena Płaska

31.07.2020 13:44

image 31.07.2020 Kielce. Konferencja dotycząca nagrody „Czyste Serce”. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

- Mogą ją otrzymać indywidualne osoby, instytucje i organizacje, działające w sposób bezinteresowny dla lokalnej społeczności - mówi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

- Staramy się poprzez tę nagrodę promować osoby nietuzinkowe, z otwartym sercem i umysłem, które potrafią dostrzegać w swoim bezpośrednim otoczeniu, a czasem nawet w całym województwie problemy osób, których może my nie zauważamy. Te osoby nie tylko widzą, ale też potrafią dotrzeć z pomocą - mówi wojewoda.

- Nagroda w postaci statuetki szklanego serca jest hołdem dla nieżyjącego Marka Kotańskiego - założyciela ruchu czystych serc i MONAR-u - przypomina Zbigniew Koniusz.

Dodaje, że miał przyjemność poznać Marka Kotańskiego i pamięta organizowany przez niego łańcuch czystych serc, który połączył całą Polskę.

- Była to manifestacja społeczeństwa w walce z trudnym przeciwnikiem, jaki pojawił się w życiu publicznym, czyli AIDS. Wtedy nikt nie wiedział, jak z tą chorobą walczyć. Marek Kotański zwrócił publiczną uwagę, że ludzie z tym problemem żyją też w Polsce - dodaje.

Kandydata do nagrody „Czyste Serce” może zgłosić każdy. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki przyjmuje wnioski do 31 sierpnia, następnie oceni je kapituła złożona z przedstawicieli różnych instytucji.

Rok temu statuetki otrzymali: Andrzej Janowski i Fundacja „Radość na małych kółkach”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie, Janusz Domagała - trener i prezes stowarzyszenia Klub Sportowy Skalnik Wiśniówka, ksiądz Jan Kukowski, który od wielu lat wspiera osoby potrzebujące oraz Fundacja Nasze Zdrowie ze Starachowic.

SZCZEGÓŁY NA TEMAT NAGRODY

WNIOSEK O PRZYZNANIE NAGRODY WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO „CZYSTE SERCE”

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Czyste Serca RK Kielce Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Uhonorowani za bezinteresowną pomoc. „Czyste serca” rozdane

Uhonorowani za bezinteresowną pomoc. „Czyste serca” rozdane

„Czyste serca” trafiły do walczących z uzależnieniem

„Czyste serca” trafiły do walczących z uzależnieniem

Wręczono „Czyste Serca” [LISTA NAGRODZONYCH]

Wręczono „Czyste Serca” [LISTA NAGRODZONYCH]