Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dionizy Krawczyński poprowadzi „kadrówkę” w przyszłym roku

Dionizy Krawczyński w tajnym głosowaniu został wybrany komendantem przyszłorocznego marszu szlakiem I kompani kadrowej. Ponadto ponownie wybrany został również prezesem stowarzyszenia Marsz Szlakiem I Kompani Kadrowej, które powstało w listopadzie 2019 roku.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

10.08.2020 18:35 / Aktualizacja 10.08.2020 22:59

image 05.08.2020 Kraków. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Na zdjęciu: Dionizy Krawczyński - komendant marszu Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Komendanta wybierało 81 osób - to piechurzy, którzy mają zaliczone przynajmniej trzy marsze.

Dionizy Krawczyński był jedynym zgłoszonym kandydatem do objęcia funkcji komendanta. Jak powiedział zaraz po wyborze, to dla niego bardzo ważne i pokazuje, że uczestnicy marszu doceniają jego dotychczasową pracę na rzecz „kadrówki”. Jak dodał, to również pokazuje zaufanie jakim ludzie go obdarzają. 

– Wiele osób uważało, że tegoroczny marsz się nie odbędzie z racji na pandemię oraz z przyczyn finansowych. Jednak udało się, ale tylko dzięki wsparciu wielu zaufanych osób i ciężkiej pracy. Ponadto coroczne wybory komendanta są również okazją do wymiany poglądów i pomysłów, co zmienić, jak usprawnić i w którym kierunku powinniśmy iść jako „kadrówka” – podkreślił komendant Kawczyński.

Jak dodał, dyskutowano jak powinien wyglądać przyszłoroczny marsz oraz o nowych pomysłach, których nie udało się w tym roku zrealizować z racji na pandemię. 

– Jednym z nich jest utworzenie ścieżki rowerowej z Krakowa do Kielc Szlakiem Kadrówki.
Na wniosek komendanta Dionizego Krawczyńskiego wybrany został na kolejny rok dotychczasowy zarząd stowarzyszenia w składzie: Anna Woźniak i Kamil Piątek.

Zgodnie z tradycją komendant przyszłorocznego Marszu Szlakiem I Kompani Kadrowej wybierany jest od 1981 roku, od kiedy odrodziły się marsze.

Obecnie „kadrówka” odpoczywa w Choinach nad Nidą. W poniedziałek piechurzy mieli do przejścia około 20 km. W kolejnych dniach uczestnicy marszu przejdą przez Chęciny i Szewce. Do Kielc wejdą 12 sierpnia.

Galeria zdjęć Choiny. 55. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej (10.08.2020) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kadrówka Marsz Szlakiem Kadrówki RK Jędrzejów Dionizy Krawczyński Choiny
other news

Podobne wiadomości

Jędrzejów na trasie marszu „kadrówkowiczów”

Jędrzejów na trasie marszu „kadrówkowiczów”

Przeszli 30 kilometrów w ogromnym upale. „Kadrówka” już w Wodzisławiu

Przeszli 30 kilometrów w ogromnym upale. „Kadrówka” już w Wodzisławiu

„Kadrówka” już w Miechowie

„Kadrówka” już w Miechowie

„Kadrówka” obaliła słupy w Michałowicach

„Kadrówka” obaliła słupy w Michałowicach