Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Diecezja kielecka będzie miała nowych diakonów

Sześciu alumnów z piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach przyjmie w sobotę (14 maja) święcenia diakonatu. To pierwszy stopień święceń kapłańskich i włączenie do stanu duchownego.

Autor: Iwona Murawska

13.05.2022 15:50

image   Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Ksiądz Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach informuje, że kandydaci do diakonatu w ostatnim czasie brali udział w rekolekcjach w Rabce-Zdroju. 

- Święceń diakonatu udzieli im w sobotę ordynariusz diecezji kieleckiej, ksiądz biskup Jan Piotrowski. To jest stopień przed święceniami prezbiteratu, czyli kapłaństwa, które odbędą się za rok - mówi duchowny.

Ksiądz Mirosław Cisowski wyjaśnia, że diakon jest sługą ołtarza oraz sługą ubogich.

- Taka była tradycja Kościoła. Ona się wywodzi z Dziejów Apostolskich, gdzie mamy opisaną sytuację, w której apostołowie na swoich współpracowników dobrali sobie siedmiu mężów i udzielili im święceń diakonatu. Oni byli nazwani diakonami, czyli sługami. Diakonia to jest właśnie ta służba miłości, która jest bardzo ważna w Kościele - mówi ks. Cisowski.

Uroczysta msza święta, podczas której biskup Jan Piotrowski udzieli święceń diakonatu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach rozpocznie się o godzinie 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kielce Diecezja Kielecka bp Jan Piotrowski RK Kielce Bazylika Katedralna ksiądz Mirosław Cisowski diakon święcenia diakonatu
other news

Podobne wiadomości

Alumni otrzymają święcenia diakonatu

Alumni otrzymają święcenia diakonatu

Alumni Seminarium kształcą się zdalnie

Alumni Seminarium kształcą się zdalnie