Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dezynfekcja w Sandomierzu. Miasto gotowe na walkę z epidemią

Sandomierz otrzymał zapas środka do dezynfekcji powierzchni. 50 kilogramów tego proszku przekazał Wojewódzki Sztab Kryzysowy.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

23.07.2020 14:34

image 18.07.2020. Sandomierz. Rynek Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Pozwoli to na uzyskanie pięciu tysięcy litrów płynu, który zostanie użyty do kolejnego etapu dezynfekcji miasta - poinformował na konferencji prasowej burmistrz Sandomierza Marcin Marzec. 

Dodał, że ta pomoc na chwilę obecną jest wystarczająca. Przypomnijmy 10 dni temu COVID-19 został wykryty u proboszcza, a w ostatni wtorek u wikarego z parafii w Nadbrzeziu. Na osiedlu przy hucie spółdzielnia mieszkaniowa przy pomocy gminy przeprowadziła dezynfekcję klatek schodowych, klamek, poręczy, skrzynek pocztowych i innych elementów. W najbliższy poniedziałek środek dezynfekcyjny zostanie przekazany do obu spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot oraz PGKiM, które zajmie się lokalami komunalnymi. Administratorzy przeprowadzać będą dezynfekcję w blokach według własnego schematu. Niewykluczone, że przy wejściu do klatek schodowych pojawią się maty nasączone płynem do dezynfekcji.

23.07.2020. Sandomierz. Konferencja prasowa burmistrza Marcina MarcaFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Teraz sytuacja jest opanowana, jesteśmy dobrze przygotowani do walki z epidemią, ale cały czas obserwujemy rzeczywistość i w razie potrzeby będziemy odpowiednio reagować - dodał burmistrz.

Leszek Zbrojkiewicz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sandomierzu, ocenia stan epidemiczny w powiecie jako dobry. Od ostatnich dwóch przypadków koronawirusa nie stwierdzono nowych zakażeń. Podkreślił, że w walce z pandemia najbardziej skuteczne jest przestrzeganie zasad sanitarnych, czyli częste mycie rąk, noszenie maseczek zasłaniających usta i nos w miejscach publicznych oraz zachowywanie bezpiecznych odległości.

Od początku epidemii, czyli od połowy marca, w powiecie sandomierskim stwierdzono 16 przypadków koronawirusa. Nie było zgonów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Marcin Marzec koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Na osiedlu, gdzie stwierdzono koronawirusa przeprowadzono dezynfekcję

Na osiedlu, gdzie stwierdzono koronawirusa przeprowadzono dezynfekcję

Kolejny sandomierski ksiądz chory na COVID-19

Kolejny sandomierski ksiądz chory na COVID-19

Burmistrz uspokaja, Sandomierz jest bezpieczny

Burmistrz uspokaja, Sandomierz jest bezpieczny

Koronawirus w sandomierskiej parafii. Sanepid prosi o kontakt

Koronawirus w sandomierskiej parafii. Sanepid prosi o kontakt