Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Debata prezydencka w nowatorskim formacie w Końskich. Powstają dwa studia

W koneckiej Hali Sportowej, gdzie ma się odbyć poniedziałkowa (6 lipca) debata prezydencka powstaną 2 studia. Jedno dla kandydatów, drugie dla publiczności.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

04.07.2020 10:46

image 04.07.2020 Końskie. Przygotowania hali do debaty prezydenckiej Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Debata w nowatorskim formacie „Town hall”, gdzie publiczność zadaje pytania, musi być prowadzona w dwóch pomieszczeniach. Według rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w studiu, w którym znajdują się kandydaci nie może być publiczności.

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski dla portalu wirtualne media.pl mówi, że w Końskich powstaną dwa odrębne studia w jednej hali. W jednym zgromadzą się widzowie, a w drugim kandydaci i dziennikarz prowadzący. Pytania będą zadawane za pośrednictwem telełącz.

Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich ujawnia, że początkowo publiczność miała być złożona wyłącznie z mieszkańców Końskich.

- Miały to być tylko osoby na stałe zameldowane w gminie Końskie lub w powiecie koneckim. Obecnie po negocjacjach między sztabami wiemy, że do udziału dopuszczone zostaną osoby z innych regionów Polski - mówi burmistrz.

Każdy ze sztabów będzie mógł dopuścić do udziału w debacie swoją publiczność. Jednak, jak mówi Krzysztof Obratański, maksymalnie w hali pojawi się 50 widzów.

Galeria zdjęć Końskie. Przygotowania do debaty kandydatów na prezydenta (3.07.2020) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie Debata Andrzej Duda wybory prezydenckie Krzysztof Obratański Rafał Trzaskowski RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Końskie na ustach całego kraju. Czekamy na debatę

Końskie na ustach całego kraju. Czekamy na debatę