Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy nauczyciele chętnie podchodzą do zapisów na szczepienia? Znamy ich deklaracje

Ponad 14,5 tysiąca nauczycieli oraz 910 wykładowców akademickich zadeklarowało udział w szczepieniach w naszym województwie.

Autor: Daniel Lenart

22.02.2021 17:21

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Zapisy skończyły się w piątek w ubiegłym tygodniu. Profesor Dorota Kozieł, prorektor do spraw medycznych w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz koordynator do spraw raportowania sytuacji epidemicznej na uczelniach wyższych mówi, że większość chętnych nauczycieli akademickich reprezentuje największą uczelnię w regionie, czyli UJK.

- Na tysiąc kilka osób uprawnionych do szczepienia zarejestrowało się pięciuset dwudziestu pięciu chętnych, czyli można powiedzieć o pięćdziesięcioprocentowym zainteresowaniu. W Politechnice Świętokrzyskiej deklarację złożyło ponad dwustu nauczycieli, czyli również około połowy wszystkich uprawnionych - informuje profesor Dorota Kozieł.

Anna Ostrowska, rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki podkreśla, że dotychczasowe nabory wśród nauczycieli pokazują duże zainteresowanie szczepieniami.

- W drugim etapie, w którym zapisy trwały od 15 do 19 lutego zgłosiło się prawie 277 tysięcy osób, z czego prawie 63 tysiące nauczycieli akademickich. Pierwsza tura rejestracji, która trwała między 8 a 10 lutego obejmowała nauczycieli do 60. roku życia. Wówczas zgłosiło się 260 tysięcy osób - informuje Anna Ostrowska.

Szczepienia będą prowadzone w wytypowanych szpitalach. Placówki poinformują dyrektorów szkół oraz rektorów uczelni o terminach. Są one uzależnione od dostępności szczepionek.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

UJK nauczyciele MEN RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Zdrowie RK Kielce RK Końskie koronawirus pandemia szczepionka przeciwko COVID-19
other news

Podobne wiadomości

W Targach Kielce rozpoczęły się szczepienia nauczycieli

W Targach Kielce rozpoczęły się szczepienia nauczycieli

Trwają szczepienia. Na liście jest ponad pół tysiąca osób

Trwają szczepienia. Na liście jest ponad pół tysiąca osób

Rozpoczęły się szczepienia nauczycieli

Rozpoczęły się szczepienia nauczycieli

Rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19

Rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19