Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy będzie referendum o odwołanie Bogdana Wenty? Decyzja radnych niemal pewna

Kieleccy radni zadecydują dziś między innymi o losach uchwały w sprawie referendum dotyczącego odwołania prezydenta Bogdana Wenty. Wniosek o jego przeprowadzenie złożyli pod koniec maja radni klubu Bezpartyjni i Niezależni.

Autor: Michał Kita

10.06.2021 07:18

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Jest jednak bardzo prawdopodobne, że ten projekt zostanie zdjęty z porządku obrad, ponieważ pozostałe kluby w radzie są przeciwne organizacji referendum w najbliższym czasie. Niektórzy radni twierdzą, że taki wniosek przed sesją absolutoryjną, która odbędzie się pod koniec czerwca, jest przedwczesny.

Radni zdecydują także o nadaniu imienia amfiteatrowi na Kadzielni. Jeden z największych tego typu obiektów w Polsce będzie nosił imię Andrzeja Litwina, osoby zasłużonej dla kieleckiego środowiska artystycznego. Andrzej Litwin był między innymi wieloletnim dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Radni pochylą się także nad projektem uchwały dotyczącej przedłużenia profilaktycznego programu szczepień przeciwko grypie do 2024 roku. Z darmowych sczepień przeciw grypie będą mogli skorzystać mieszkańcy Kielc, którzy ukończyli 55 lat. Rocznie przewiduje się szczepienie około 10 tys. osób. Roczny koszt szczepień przeciw grypie wyniesie 600 tys. zł.

Początek sesji o godzinie 9.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Bogdan Wenta RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Nikłe szanse na referendum w sprawie odwołania Bogdana Wenty

Nikłe szanse na referendum w sprawie odwołania Bogdana Wenty