Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Cytomammobus ŚCO cały czas w trasie

Mieszkanki kolejnych świętokrzyskich miejscowości będą mogły w najbliższych dniach skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Tym razem mobilna klinika diagnostyczna zaparkuje w Dwikozach, Zawichoście i Ożarowie.

Autor: Iwona Murawska

06.07.2021 19:45

image   Fot. / ŚCO
Komentarze

Jak zapewnia dr Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, a po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Ponadto pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie czekały w kolejce.

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem 661 911 300. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, a przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

Bezpłatna mammografia jest przeznaczona dla pań w wieku 50-69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.  Natomiast z bezpłatnego badania cytologicznego mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Badanie należy powtarzać co trzy lata.

Cytomammobus w środę (7 lipca) będzie stacjonował na parkingu przy urzędzie gminy w Dwikozach, w piątek (9 lipca) przy urzędzie gminy w Zawichoście, a w poniedziałek i wtorek (12 i 13 lipca) na parkingu przy urzędzie miasta w Ożarowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

cytomammobus RK Ostrowiec Św. RK Sandomierz RK Zdrowie dr Leszek Smorąg
other news

Podobne wiadomości

Koniec problemów z parkowaniem przy ŚCO?

Koniec problemów z parkowaniem przy ŚCO?

GUM będzie pomagał przy określaniu dawek promieniowania w ŚCO

GUM będzie pomagał przy określaniu dawek promieniowania w ŚCO

„Biała sobota na dobry początek lata” w ŚCO

„Biała sobota na dobry początek lata” w ŚCO

W ŚCO inauguracja Dni Walki z Rakiem

W ŚCO inauguracja Dni Walki z Rakiem