Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Coraz więcej szkół z osobami zakażonymi koronawirusem

Pięć nowych przypadków szkół z koronawirusem w naszym regionie. Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki mówi, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa ma jeden z nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie.

Autor: Daniel Lenart

22.09.2020 15:43

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / pixabay

Informacja na ten temat została przesłana do Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, a szkoła czeka na decyzję sanepidu w sprawie wprowadzenia nauki zdalnej lub hybrydowej.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty dodaje, że część nauczycieli z Powiatowego Zespołu Szkół pracuje również w bodzentyńskiej podstawówce i niewykluczone, że ta placówka również będzie musiała wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Podobnie jest w przypadku Szkoły Podstawowej w Jeziorku, gmina Nowa Słupia.

Poza tym, COVID-19 potwierdzono u uczennicy w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach. W efekcie szkoła przyszpitalna wstrzymała zajęcia, natomiast kielecka placówka czeka na decyzję sanepidu w sprawie wprowadzenia nauki zdalnej lub hybrydowej.

Ta forma nauczania na odległość budzi obawy naszych słuchaczy. Na telefon interwencyjny Radia Kielce zadzwoniła mama dziecka ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach, gdzie od poniedziałku jedna z klas pracuje w domu. To efekt wykrycia koronawirusa u ucznia klasy ósmej. Reszta dzieci normalnie chodzi na lekcje. Zdaniem naszej słuchaczki, kwarantanna powinna objąć również nauczycieli.

Sylwester Ozga, dyrektor szkoły odpowiada, że według inspekcji sanitarnej nie ma takiej konieczności.

- Nauczyciele są zobowiązani i używają środków ochrony indywidualnej. Zachowują też dystans społeczny. Zdaniem sanepidu, gdy nauczyciele spełniają te warunki, to nie ma potrzeby wysyłania ich na kwarantannę, w przypadku stwierdzenia COVID-19 w klasie - tłumaczy Sylwester Ozga.

Badań na obecność koronawirusa nie musi przechodzić również część nauczycieli wracających do pracy po kwarantannie. Jak mówi Tomasz Pleban, tak jest w przypadku Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, gdzie na początku września koronawirusa wykryto u 18 nauczycieli.

- Wytyczne sanepidu są takie, że jeżeli zakażenie przebiega bezobjawowo, to po 10 dniach wystarczy konsultacja lekarska, żeby wrócić do pracy. Nie ma potrzeby wykonywania badań - tłumaczy wicestarosta kielecki.

Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie od jutra wraca do normalnej pracy. Na zwolnieniu lekarskim pozostanie jednak 5 nauczycieli.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kurator Oświaty Bodzentyn Nowa Słupia Czarniecka Góra Kazimierz Mądzik Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej RK Kielce Tomasz Pleban Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie koronawirus Zygmunt Ozga
other news

Podobne wiadomości

Więcej ozdrowień niż zakażeń COVID-19 w Świętokrzyskiem [WYKRES]

Więcej ozdrowień niż zakażeń COVID-19 w Świętokrzyskiem [WYKRES]

Koronawirus w kieleckiej podstawówce. Zakażony uczeń ósmej klasy

Koronawirus w kieleckiej podstawówce. Zakażony uczeń ósmej klasy

Rośnie liczba infekcji COVID-19 wśród pracowników szkoły w Łopusznie

Rośnie liczba infekcji COVID-19 wśród pracowników szkoły w Łopusznie

Koronawirus w świętokrzyskiej szkole

Koronawirus w świętokrzyskiej szkole